بزرگداشت سعدی با آب و آیینه

اخبار جدید | گزارش | موسیقی

به گزارش رادیو پارسی روز سه‌شنبه مورخ سی و یکم فروردین ماه ، در اتاق بازرگانی شهر کرمانشاه همایش سالانه با محوریت ٬ شیخ ابوعبدالله شرف الدین بن مصلح سعدی ٬ با حضور شاعران ، اساتید و جوانان این شهر و با همت بلند اعضای انجمن آب و آیینه « دانشگاه صنعتی کرمانشاه » با اجرای سرکار خانم صنعتی برگزار گردید .

پس از قرائت قرآن ، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم گویی دکتر اختری « ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه » ، نماهنگی با محوریت استاد سخن سعدی ب اجرا در آمد و در انتهای این بخش خانم یعقوبی ب غزل خوانی از آثار آن حضرت پرداختند .
در ادامه دکتر رحیمی زنگنه «ریاست ارشاد شهر کرمانشاه» به جایگاه آمده و حضار را مهمان کلام خود کرده و در وصف کلام شیوا ی و اثار ان شیخ بلند مرتبه مطالب ارزشمندی را بیان نمود و سپس با هنرنمایی تکنواز آقای حامد محمدی و خطاط جناب علی صدری فظایی فرح بخش و هنری به وجود امده بود که شاعرانی چون استاد امین شیرزاد ، استاد بابک دولتی ، جناب اصغر عظیمی مهر ، و خانم الهام مظفری اشعارشان را به سمع میهمانان رسانده و مورد تشویق ایشان قرار گرفتند .
و در آخر پس از پذیرایی از مدعوین همایش با برنامه هایی همچون نمایشنامه خوانی خانم نسترن جواد نیا ، اجرای موسیقی سنتی زنده توسط خواننده جوان و خوش قریحه کرمانشاهی جناب اقای علیرضا برنجیان و گروه همراه ، شعر خوانی اعضا ی انجمن ( زهرا فرزاد فر ، میلاد پیر ، زهرا غلامی ، کژال خوانی زاده ، میلاد پشا بادی ) ، سخنرانی موسس انجمن محمد راستی و دبیر انجمن خانم مهسا پور شادی به پایان رسید .
عکسهای این برنامه را از نگاه «سعید دهقان» ببینید :

دانیال زنگنه

شناخت سطحی من در حوزه خبر " هنر " مرا به این نیاز رساند که در سال های اخیر فعالیت حرفه ای تری در این راستا داشته باشم تا با اهالی این بخش خلا های موجود را بر طرف کنیم ...

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *