علاقه‌ای به اجرای کنسرت در ايران ندارم

اشتراک گذاری :

سیناسرلک خواننده سنتی خوان کشورمان با بیان این مطلب گفت: مدت‌هاست که کار و فعالیت در ایران را رها کرده‌ام و فقط در خارج از ایران کنسرت برگزار می‌کنم و کار موسیقی می‌کنم. چون فقط یک عده خاص هستند که در ایران کنسرت می‌دهند و دایره کنسرت فقط به همین چندنفرخلاصه می‌شود.

این خواننده در ادامه تاکید کرد: متاسفانه کنسرت در ایران شکل سفارشی به خود گرفته است و مافیای قدرتمندی با پارتی بازی در جان موسیقی ایرانی آفت انداخته‌ اند. این تعداد محدودخواننده نور چشمی‌ باعث شده اند بقیه خوانندگانی که در این عرصه از موسیقی فعالیت می‌کنند، میدان برایشان بازنباشد و فضایی دراختیارنداشته باشند تا خود را نشان بدهند. وی با اشاره به اینکه علاقه‌ ای به اجرای کنسرت در ایران ندارد، گفت : این تبعیض‌ها وفرق گذاشتن‌ها باعث می‌شود من و امثال من سرد شویم. من هر موقع که از آمریکا به ایران می‌ آیم، به جای کنسرت گذاشتن و کارهایی از این قبیل که به دست مافیای موسیقی اداره می‌شود، کارخودم را می‌کنم و هر چه را درست تشخیص بدهم همان را انجام می‌دهم و اشتیاقی ندارم در این فضای مسموم کار کنم.

سرلک اظهار داشت: متاسفانه همان عده‌ای که کنسرت‌ ها را به دست گرفته‌ اند و دائم در سالن‌های مختلف کشور کنسرت‌ می‌دهند، از سوی برنامه‌گذارها، تمامی‌ تیتراژ های سریال‌ ها و برنامه‌های تلویزیونی را نیز می‌خوانند و این مافیا درهمه حوزه‌های موسیقی وجود دارد. اینکه یک عده خاص تمام کارهای موسیقی را به عهده دارند و فضای مسموم درست کرده‌اند، برهیچ کس پوشیده نیست. این خواننده مقیم آمریکا باتاکید بر اینکه مردم از این‌گونه از موسیقی‌ ها و از تعداد مشخص خواننده‌ های تکراری خسته شده‌اند، گفت: خوانندگان حرفه‌ای و کسانی که سال‌ ها در این عرصه زحمت بسیار کشیده‌اند، که خودم یکی از آنها هستم، کنار نشسته‌ اند و یک عده که نه از علم موسیقی آگاهی دارند و نه توانایی اجرای خاص کنسرت دارند، فضای موسیقی را به دست گرفته‌ اند. خواننده سابق ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک، در پایان و در پاسخ به اینکه آیا اجرای کنسرت در ایران با خارج از آن تفاوت دارد، گفت: هرکشوری شنونده موسیقی مختص خود را دارد . آنجا شنونده‌های غیر ایرانی‌ ای که موسیقی ایران برایشان جالب است، مخاطبان ماهستند درصورتی که در ایران فقط شنونده‌ های خاص موسیقی و کسانی که گوششان با این سبک از موسیقی آشناست، به کنسرت ما می‌آیند.

تنها تفاوتی که اجرا در ایران و خارج از آن دارد، همین است اما بازهم من اجرا در خارج را به اجرا در ایران ترجیح می‌دهم.

 

منبع: برنا
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید