شهاب مرادی از شهرداری تهران رفت !!!

96
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – حمید جان بزرگی : امروز «محمد باقر قالیباف» شهردار تهران شهاب مرادی را از ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برداشت تا «محمود صلاحی» جایگزین او شود. فردا یکشنبه بیست‌وسوم فروردین‌ماه مراسم تودیع و معارفه‌ی این دو برگزار خواهد شد.

«مرادی» در حالی از ریاست این سازمان کنار می‌رود که دوران مدیریت‌اش، روزهای خوشی برای موسیقی در فرهنگسراها نبود. او تیرماه سال گذشته، دستور تعطیلی کلاس‌های موسیقی را با هدف آنچه ساماندهی مجدد آنها خواند، صادر کرد. اتفاقی که هرگز رخ نداد و موسیقی با وجود پیگیری‌های فراوان اهالی موسیقی و خانه‌ی موسیقی، به فرهنگسراها بازنگشت. این در حالی است که در همان زمان «بابک ربوخه» -مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری- این خبر را تکذیب کرد و گفت: «این تعطیلی تنها قرار است برای چند هفته و به منظور ساماندهی کلاس‌های موسیقی در فرهنگسراها باشد.»

این تکذیب اما بی‌فایده بود؛ موسیقی به شکل عملی در فرهنگسراها تعطیل شده بود تا اینکه آذرماه سال گذشته، «حمیدرضا نوربخش» -مدیرعامل خانه موسیقی- اعلام کرد که برای رسیدگی به این مشکل او و همکارانش چندین جلسه با «شهاب مرادی» رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاون هنری این سازمان داشته‌اند و آنها قول داده‌اند تا این مسئله را مرتفع کنند.

آنها نامه‌ای نیز به قالیباف در این خصوص نوشتند: «نامه‌ای برای قالیباف نوشته شده و قول گرفته‌ایم که هرچه سریع‌تر پیگیری شود. اگر پیگیری نشد، تصمیمات دیگری را در نظر داریم اتخاذ کنیم. چراکه بسته بودن کلاس‌های موسیقی در فرهنگسراها هیچ توجیهی ندارد و ما به دنبال آن هستیم که این مسئله هرچه زودتر رفع شود. در مورد کیفیت این کلاس‌ها هم حتماً پیگیری خواهیم کرد و این مسئله با نظارت خانه موسیقی وجود خواهد داشت. کلاس‌هایی که در آموزشگاه‌های موسیقی برگزار می‌شود، فعالیت‌های خودشان را خواهند داشت ولی فرهنگسراها این امکان را از شهروندان دریغ کرده‌اند که این مسئله بزرگی از نظر ماست و به جد دنبال آن خواهیم بود. ما بارها حرف‌هایمان را زده‌ایم و تنها منتظر شنیدن جواب و شکل گرفتن یک حرکت جدی از سوی شهردار هستیم.»

در همان زمان «عبدالحسین مختاباد» (خواننده و عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران) نیز در گفت‌وگویی به این مسئله انتقاد و بیان کرده بود: «آنچه مسلم است سیستم مدیریت فرهنگی در کشور طبق شرایط روز حرکت نمی‌کند و از تحولات مربوط به حوزه‌های فرهنگی و هنری عقب مانده و به اعتقاد من مسئله تعطیلی کلاس‌های موسیقی در فرهنگسراهای تهران و تعلل در بازگشایی آنها از همین دست ضعف‌های مدیریتی است. بارها برای این تصمیم اتخاذ شده برای تعطیلی کلاس‌های آموزشی موسیقی در فرهنگسراها تذکر داده‌ایم؛ اما کار از تذکر گذشته و شورای شهر شهاب مرادی را دعوت به مذاکره خواهد کرد تا درباره دلایل این تصمیم توضیح بدهد.»

در آن زمان، این امیدواری به وجود آمد که این مشکل به سرعت حل شود؛ اتفاقی که بار دیگر علی‌رغم وعده‌های مسئولان فرهنگی و هنری شهرداری محقق نشد. در این میان بسیاری از مدرسان موسیقی بیکار شده و از هنرآموزان خوب خود دور افتادند. استعدادهایی هم که توان پرداخت شهریه‌های گزاف آموزشگاه‌ها را نداشتند، برای همیشه از موسیقی دور ماندند. در این مدت بسیاری از کارشناسان به این مسئله تأکید داشتند که هزینه‌های بالاتر کلاس‌های موسیقی خصوصی از یک سو و عدم اطمینان خانواده‌ها برای ثبت نام فرزندان‌شان در برخی مراکز خصوصی، از جمله دشواری‌هایی است که به دنبال این تصمیم برای هنرجویان موسیقی فرهنگسراها و خانواده‌هایشان ایجاد خواهد شد.

احتمال دارد شهاب مرادی به‌عنوان معاون اجتماعی شهرداری تهران مشغول به کار شود؛ حالا این امیدواری وجود دارد که رئیس جدید این سازمان،‌ رویکرد مهربان‌تری با موسیقی داشته باشد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید