سالار عقیلی در سوگ محمدرضا لطفی می‌خواند

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – امین غلامی : آلبوم «قافله سالار عشق» به آهنگسازی مازیار شاهی باصدای سالارعقیلی در سوگ استاد محمدرضا لطفی منتشر می‌شود.

به گزارش رادیو پارسی به نقل از بانی فیلم ، هوای روی تو دارم، آینهٔ شکسته، وداع، سرو سرافراز و طرحی از ویرانه‌های دور از جمله قطعات این آلبوم موسیقی هستند که بر روی اشعاری ازاستادان هوشنگ ابتهاج و شهریار ساخته شده‌اند.

تمامی این آثار، پس از درگذشت استاد لطفی، ساخته و اجرا شده‌اند.
در این آلبوم علیرضا جواهری سنتور و تمبک، هوشمند عبادی نی، صمد برقی کمانچه و کمانچه آلتو، مازیار شاهی تار و بربت نواخته‌اند.

زنده‌یاد محمدرضا لطفی سال ۱۳۸۴ پس از سال‌ها مهاجرت ناخواسته از ایران، به وطن بازگشتند و مشغول تربیت هنرمندان نسل جدید و سرپرستی گروه‌های سه گانهٔ شیدا شدند.

مازیار شاهی، آهنگساز آلبوم قافله سالار عشق، در تمامی آثاری که استاد لطفی پس از بازگشت به وطن، در قالب گروه همنوازن شیدا تولید کرده‌اند، به نوازندگی تار پرداخته است.

همچنین هوشمند عبادی و صمد برقی سابقهٔ همکاری با استاد لطفی در گروه شیدا را داشته‌اند و علیرضا جواهری نیز، پیش‌تر در گروه عارف به سرپرستی استاد مشکاتیان، فعالیت نموده است.

قافله سالار عشق، اردیبهشت ماه، همزمان با نخستین سالگرد درگذشت استاد لطفی، از طریق انتشارات آوای چکاد، به دست علاقه مندان موسیقی می‌رسد.

سالار عقیلی خوانندهٔ اثر، چندی پیش از علاقهٔ خود به استاد لطفی و آرزوی خواندن آثار ایشان سخن گفته بود.

 

 

منبع : بانی فیلم آنلاین

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید