فریدون آسرایی: خیلی متفاوت و فکر شده به اجرای برنامه می‌پردازیم

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی حمید جان بزرگی : خواننده آلبوم «عشق یعنی» در تاریخ ۲۱ خرداد در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه می‌رود و در این اجرا با اجرای گلچینی از قطعات اش به اجرای برنامه می‌پردازد. فریدون آسرایی این روزها درگیر تور شهرستان های خود است . با این خواننده درباره تور کنسرت ها، آلبوم «عشق یعنی» و واکنش ها به این آلبوم گپ زده ایم:

  • * کنسرت تهران شما بعد از انتشار آلبوم «عشق یعنی» قرار است برگزار شود. اما قبل از پرداختن به این موضوع کمی درباره کنسرت کرمانشاه تان صحبت کنید.

این کنسرت در چهار سانس و تنها دو روز قبل از برگزاری بلیت فروشی‌اش شروع شد و هر چهار سانس بلیت‌هایش در‌‌ همان دو روز به فروش رفت. این موضوع باعث تعجب خیلی‌ها بود. به هر حال متاسفانه بلیت فروشی تنها در دو روز انجام شد و خدا را شکر همه چیز جوری پیش رفت که توانستیم مهمان کرمانشاهی‌های عزیز باشیم. کنسرت‌های شهرستان معمولا همین مشکلات را در روزهای بلیت فروشی‌شان دارند. ولی این برنامه اولین مرحله از تور شهرستان‌های من بود.

  • *ظاهرا قرار است در کرمان و اصفهان هم روی صحنه بروید و به نوعی تور کنسرت‌هایتان را روی صحنه ببرید.

۲۵ اردیبهشت در اصفهان به اجرای برنامه خواهم پرداخت. کرمان هم قطعی شده و خوشحالم که می‌توانم در خدمت دوستداران موسیقی در شهرستان باشم.

  • * بعد از انتشار آلبوم «عشق یعنی» مخاطبان فریدون آسرایی باز هم به این باور رسیده‌اند که این خواننده با یک آلبوم قوی به روزهای خوش خود برگشته. قطعا توقعات برای اجرای زنده این آلبوم در کنسرت تهران هم از شما خیلی بالا رفته. برای آن شب چه برنامه ریزی‌هایی دارید؟

سعی کرده‌ایم از بهترین آلبوم‌هایی که تاکنون داشته‌ایم استفاده کنیم. بعد از این همه سال ما می‌دانیم که کدام قطعات بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته است. من همیشه سعی کرده‌ام در لیست قطعاتی که قرار است در کنسرتم بخوانم بهترین و پرطرفدار‌ترین‌ها قرار گرفته باشد. اگر هم کسی قطعه‌ای را درخواست کرد و در لیست ما بود، من این عادت را دارم که از روی سن بدون موسیقی آنرا برای آن دوست خوب اجرا کنم. همیشه سعی کرده‌ام که رابطه خوبی بین من و گروه و کسانی که برای شنیدن آثار به سالن کنسرت آمده‌اند، برقرار باشد. قاعدتا ما نمی‌توانیم همه آهنگ‌ها را بخوانیم. مخاطب‌ها معمولا ذائقه‌های مختلفی دارند و ما هم وظیفه‌مان این است که راضی از سالن بفرستیم‌شان به منزل.

  • * آقای آسرایی جایی از شما نقل شده که آلبوم «عشق یعنی» را بیشتر از «غریبه» دوست داشته و دارید. اینکه این آلبوم حال این روزهای شماست و دلبستگی خاصی به آن پیدا کرده‌اید. این موضوع را تائید می‌کنید؟

اهمیت بالای این آلبوم «عشق یعنی» برای من این است که آنرا به مادرم هدیه و تقدیم کرده‌ام. از نظر عاطفی این دین را بر گردن خودم دیدم که قطعه «هنوزم همونیم» را برای مادرم بخوانم. این آلبوم از این نظر برای من خیلی مهم و با اهمیت است. اما فضای آلبوم «غریبه» فضای متفاوت تری بود نسبت به بقیه آلبوم‌های من و آن وقت و انرژی‌ای که من و آقای صفاریان برای آن آلبوم گذاشتیم، دیگر هرگز برای اثری دیگر خرج نشد. شاید آن وقت و انرژی دیگر هرگز از سوی ما برای یک اثر صرف نشود. آقای صفاریان به هر حال دلمشغولی‌های خودشان را دارند و من هم که درگیر اجراهای زنده‌ام هستم. به همین دلیل کمی فضا‌ها و قضاوت‌ها درباره این دو اثر فرق می‌کند.

  • * قطعه «هنوزم همون‌ایم» مورد توجه دوستداران موسیقی هم قرار گرفته است. می‌خواهم کمی درباره واکنش‌ها به این قطعه و قطعات بعدی آلبوم بگوئید.

طبق برخی نظرسنجی‌ها و رای گیری‌ها قطعه «عشق یعنی» بیشتر از بقیه آثار مورد توجه قرار گرفته است و در کنارش «هنوزم همون‌ایم» بیشترین رای را دارد و با اینکه جزو قطعات آخر آلبوم است، توانسته کار خودش را بکند و مورد توجه قرار گرفته است. در گفتگوهای قبلی‌ام هم گفته‌ام که من هر آنچه که از لحاظ احساسی داشته و نداشتم را صرف این قطعه کرده‌ام. نوعی هدیه احساسی به مادرم که سعی کرده‌ام آنرا ادا کنم به بهترین نحو.

  • * خود شما هم روی صحنه نسبت به اجراهای نخست‌تان تغییرات زیادی کرده‌اید. این موضوع خیلی مشهود است.

به هر حال در گذر زمان تجربیاتی سراغ آدم می‌آید که می‌تواند به خوبی تاثیرگذار باشد. ما با گروه ارکستر هم به هماهنگی زیادی رسیده‌ایم و خیلی متفاوت و فکر شده به اجرای برنامه می‌پردازیم. بخاطر همین اجراهای ما به نوعی بلوغ رسیده که امیدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید