شب تکرار نشدنی ، عشق یعنی همین شور و اشتیاق …

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – دانیال زنگنه : کنسرت فریدون آسرایی با استقبال کم نظیر  مردم هنردوست و با فرهنگ کرمانشاه و با غیبت تهیه کننده این برنامه در ۲ روز و ۴ سانس برگزار شد.

با وجود محدودیت های برای عکاسان و خبرنگاران در سالن انتظار که از طرف اداره ارشاد کرمانشاه وضع شده بود متاسفانه موفق به عکاسی از این اجراها نشدیم و خبرنگار رادیو پارسی برای مصاحبه با فریدون آسرایی به محل اقامت موقت ایشون در یکی از هتل های شهر رفتند .

از اجراتون در دوروز گذشته راضی بودید ؟

اجرای امشب به قاطعیت یکی از بهترین اجرا های من بوده البته مقداری کسالت داشتم و سرما خورده بودم ولی انرژی و شور و هیجان این اجرا به واقع یک استثنا بوده والبته این شور را مدیون مردم هنر دوست کرمانشاه هستم .

استقبال مردم چگونه بود ؟

با توجه به حواشی این اجرا و درد سر هایی که برای تهیه کننده ی این برنامه پیش آمد کرد استقبال مردم از این کنسرت با وجود زمان کوتاه سه روزه فروش بلیط بسیار عالی و حتی می توان گفت بی نظیر بوده و سایر همکاران و نوازندگان نیز از این استقبال متعجب شده بودند و البته این اتفاق برای من بسیار مسرت بخش بوده .

حواشی در اجراهای شما تاثیری داشت ؟

متاسفانه این کنسرت حواشی زیادی داشت و برای تهیه کننده مشکلات فراوانی رو به وجود آوردند تا جایی که تهیه کننده حق حضور در کنسرت را نداشتند وشایعه هایی ک به وجود آمد باعث آسیب هایی بعضا مالی و … به تهیه کننده شد ولی وقتی که من به روی صحنه قرار میگیرم همه چیز پشت سر گذاشته می شود و جز اجرا و رضایت حضار ب هیچ چیزی فکر نمیکنم .

در اصل این مردم هستند که با استقبال و حضور گرمی که دارند باعث رونق برنامه می شوند .

با توجه به مشکلات پیش اومده این حواشی و اتفاقات فکر نمیکردید که این برنامه بطور کامل لغو بشود و یا اتفاق بدتری بیفتد ؟

من به لغو کنسرت عقیده ای نداشتم البته زیاد از موقعیت این شهر و برنامه های گذشته ی آن اطلاعی ندارم اما زمان اخذ مجوز تا اجرا بسیار کوتاه بود در حدود پنج روز و علاوه بر تمرین گروه مسئله ی اطلاع رسانی یکی از مشکلات این اجرا بود اما با بازه ی زمانی بسیار کوتاه حدودا سه روزه استقبال مردم و فروش بیلیط بی نظیر بود .

نظرتون در مورد مردم کُرد زبان چیه؟

مردم کرد زبان بسیار خونگرم و مهمان دوست هستند و به بنده لطف بسیاری دارندالبته خدمت سربازی من در مهاباد بوده و خاطرات بسیار خوبی از مردم کرد تبار دارم .

و همچنین در حوزه ی کاری نیز دوستان کرد به بنده خیلی محبت داشته و دارند .

در خلوت خودتون وقتی میخواید به آرامش روحی برسید با کدوم قطعه بیشتر به آرامش دست پیدا میکنید ؟

خوب مشخصا آهنگ ” کبوتر ” را خیلی دوست دارم و بسیار احساس خوبی برای من به ارمغان می آورد و قطعه ی “هنوز همونی ” چون به مادرم تقدیم کردم بسیار برای من لذت بخشه و همچنین قطعه ” ببخشید ” به دلیل ملودی زیبایی که داره بیشتر مورد علاقه ی منه .

برنامه تون برای سال آینده چیه ؟ روی کار جدیدی تمرکز میکنید یا قصد ا ستراحت دارید؟

فاصله آلبوم های من کمتر از ۳ سال نبوده ، فاصله آلبوم اول تا دومم ۱۰ سال ، تا آلبوم سومم ۷ سال و فاصله ی دو آلبوم آخرم ۳ سال بوده  و بیشتر میخوام روی کنسرت و تک آهنگ های  فعالیت کنم.

آلبوم  “عشق یعنی” با استقبال بینظیر مردم مواجه شد و دوبار مورد چاپ مجدد قرار گرفت.انتظار چنین استقبالی را داشتید؟

خوشبختانه خیلی زود چاپ اول به پایان رسید و به چاپ دوم رسید،در دنیای موسیقی امروزی که همه از اینترنت دانلود میکنند اصلا برای چاپ مجدد آلبوم انتظار نداشتم که اینقدر فروش بالایی داشته باشه ، شاید من خیلی خوش شانسم چون توی آلبوم اولم همچین اتفاقی افتاده بود و به نشر مجدد آلبومم رسید ، شاید بهتره کار هایی که با همکاری آقای صفاریان بوده بسیار مورد توجه قرار گرفته .

بعد از قطعه نوستالژیک ” آهای خوشگل عاشق ” شما و آقای صفاریان با هم همکاری نکردید تا آلبوم “عشق یعنی” دلیل خاصی وجود داشته و اینکه ما شاهد همکاری بین شما خواهیم بود ؟

گاهی اوقات در میان هنر مندان اختلافاتی ب وجود می آید و باید بگم که در اینده همکاری ما مستمر خواهد بود .

کلام آخر ؟

امیدوارم مشکلات به وجود اومده برا تهیه کننده این برنامه آقای “محسن نجفی” برطرف بشه،برای شما و همکارانتون توی پایگاه خبری رادیو پارسی آرزوی سلامتی و توفیق و موفقیت میکنم  و امیدوارم سال خوبی داشته باشید.

 

*در پایان از آقای “محسن نجفی” تهیه کننده این کنسرت تشکر میکنیم که کمال همکاری رو با ما داشتند .

* و از آقای “علی غلامی”  بابت همکاری فراوانشون در شهر کرمانشاه متشکریم و برای ایشون و خانواده محترمشون آرزوی توفیق توام با سلامتی داریم .

عکاس : حسین عراقی

 

۱ ۶ ۵ ۴۳

۲

 

 

 

 

اشتراک گذاری :

4 دیدگاه

  1. شیما 13 آوریل, 2015 at 21:31 Reply

    با گذشت ۳٫۴روز ازگذشت کنسرت وقتی ب اون روز فکر میکنم بغض میکنم ک تو اون فشار وبدون حضور تهیه کننده ای ک برگزار کننده ی کنسرت بود اما خودش حضوری نداشت برگزار شد

  2. Ashegh 14 آوریل, 2015 at 06:58 Reply

    میتونم بگم یکی از بهترین کنسرت های فریدون بود
    مخصوصا اجرای آهنگ جاذبه که عالی بود

پاسخ دهید