ماجرای حذف صدای استاد شجریان از فیلم دراکولا

اشتراک گذاری :

سازمان سینمایی درباره حذف صدای استاد شجریان از فیلم سینمایی دراکولا توضیح داد.

به گزارش رادیو پارسی در پی انتشار اخباری مبنی بر حذف سرود «ایران ای سرای امید» با صدای استاد شجریان از فیلم دراکولا آخرین ساخته رضا عطاران که هفته پیش روی پرده سینماها رفت. روابط عمومی سازمان سینمایی با انتشار بیانیه ای دلایل این اتفاق را توضیح داد.

در این بیانیه آمده است: «رضاعطاران در گفتگو با یک پایگاه خبری گفته است که صدای شجریان از فیلم دراکولا حذف شده است و بعضی از پایگاههای خبری فرصت را برای کژتابی مناسب دیده اند و اضافه کرده اند ،پس از حذف ربنای شجریان از صداو سیما ،ای ایران از سینما حذف شده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «روابط عمومی سازمان سینمایی جهت تنویر افکار عمومی اعلام می کند،شورای پروانه نمایش به دلیل استفاده بسیار نامناسب ازاین ترانه ملی و در جهت حفظ کرامت موسیقی ملی، این نحوه برخورد را شایسته استاد شجریان وسینمای ایران نمی داند.»

این بیانیه می افزاید: «شورا با توجه به اینکه در سکانسی از فیلم دراکولا ترانه ایران ای سرای امید شجریان  استفاده شده بود که چند معتاد در حال تریاک کشیدن،چرت زدن و پس از آن ورزش و تلاش برای ترک کردن بودند از این ترانه استفاده شده بود. شورا اعلام کرد که این استفاده نابجا از این ترانه ضمن اینکه وهن این سرود است توهین به استاد شجریان و ایران نیز می باشد.»

اخیرا رضا عطاران در گفت و گو با سایت اینترنتی تی وی پلاس گفته بود به خاطر حذف صدای شجریان از فیلمش عصبانی است. او در بخش دیگری از این گفت و گو از قطع شدن تبلیغ فیلم های ایرانی در شبکه جم گلایه کرد و همچنین از پول هایی که به گفته او خرج می کنند تا به او و سایر هنرمندان کشورمان فحاشی کنند.

 

منبع : دیباچه

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید