اصلاحیه‌ها تاثیری بر کیفیت «خشکسالی و دروغ» ندارد

اشتراک گذاری :

در ماه‌های گذشته صحبت‌هایی درباره مشکلات فیلم «خشکسالی و دروغ» برای دریافت مجوز نمایش عمومی مطرح شده بود. با مشخص شدن زمان اکران این فیلم، غلامرضا موسوی تهیه کننده «خشکسالی و دروغ» در گفت‌وگو با آی‌سینما اصلاحیه‌های وارد شده به این فیلم را تایید می‌کند اما آنها را خیلی مهم نمی‌داند و معتقد است این اصلاحیه‌ها آسیبی به روند داستانی «خشکسالی و دروغ» وارد نمی‌کند.

در حالی که پیش‌تر پدرام علیزاده کارگردان «خشکسالی و دروغ» در مورد اصلاحیه‌های بسیار زیادی که به این فیلم وارد شده بود، سخن به میان آورده بود. غلامرضا موسوی در این باره به آی‌سینما می‌گوید: «زمانی که یک فیلم برای پروانه نمایش ارائه می‌شود، مورد بازبینی اعضای شورای پروانه نمایش قرار می‌گیرد و آنها به طور کامل فیلم‌ها را می‌بینند. حالا ممکن است اعضای این شورا با برخی از پلان‌ها در فیلم‌های سینمایی مخالفت کنند. در مورد فیلم «خشکسالی دروغ» هم اعضای شورای پروانه نمایش، بعد از بازبینی، اصلاحیه‌هایی به این فیلم وارد کردند و این نکات طبق نظر اعضای شورا لحاظ شد. اما این اصلاحیه از نظر من خیلی مهم نیست، چون روی کیفیت و داستان «خشکسالی و دروغ» تاثیری نمی‌گذارد.»

«خشکسالی دروغ» دومین ساخته پدرام علیزاده که سال گذشته از شرکت در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر باز ماند و قرار است بعد از اکران فیلم «سایه‌های موازی» به نمایش درآید. در این فیلم محمدرضا گلزار، پگاه آهنگرانی، علی سرابی و آیدا کیخایی به ایفای نقش پرداختند. تهیه کنندگی «خشکسالی و دورغ» به عهده غلامرضا موسوی است. این فیلم در گروه سینمایی زندگی به نمایش درخواهد آمد.

اما به جز «خشکسالی و دروغ»، زمان اکران دو فیلم «لانتوری» و «سایه‌های موازی» هم مشخص شده است. «سایه‌های موازی» به کارگردانی اصغر نعیمی قرار است در گروه سینمایی زندگی، بعد از « امکان مینا» به روی پرده سینماهای کشور بیاید. در این فیلم شهاب حسینی، ابوالفضل پورعرب،سیامک صفری، حدیث فولادوند و… به ایفای نقش پرداخته‌اند.

از سوی دیگر «لانتوری» سومین ساخته رضا درمیشیان که سال گذشته برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، با اتمام اکران «عادت نمی‌کنیم» به روی پرده سینماهای کشور خواهد آمد. در این فیلم نوید محمد زاده، باران کوثری، مریم پالیزبان، مهدی کوشکی و بهرام افشاری نقش‌های اصلی را به عهده دارند و ستاره پسیانی، بهناز جعفری، پریوش نظریه، حسن پاکدل، نادر فلاح و اردشیر رستمی در نقش‌های کوتاهی جلوی دوربین رفتند. «لانتوری» به سرگروهی سینما افریقا اکران خواهد شد.

نویسنده: غلامرضا موسوی

منبع: آی سینما

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید