پیکر کیارستمی جمعه شب به کشور باز می‌گردد

اشتراک گذاری :

سه شنبه شب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ مراسم یادبودی برای عباس کیارستمی برگزار شد.

به گزارش رادیو پارسی سه شنبه شب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ مراسم یادبودی برای عباس کیارستمی کارگردان تازه درگذشته در موزه سینما که با عکس های کیارستمی و شاخه های گل و شمع تزئین شده بود برگزار شد و تعدادی از مردم و سینماگران در این محل حاضر شدند.

اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، محمدعلی سجادی، لوریس چکناواریان و … از جمله حاضران در مراسم بودند.

رییس سازمان سینمایی در این مراسم گفت: در روز ۴ فروردین ماه عیادتی از آقای کیارستمی در بیمارستان داشتم. در همان ابتدا او و خانواده اش از من خواستند تا درباره بیماری اطلاع رسانی نکنیم چرا که در تعطیلات نوروز قرار داشتیم و کیارستمی نمی خواست برای دیگران مزاحمتی ایجاد کند. عمل جراحی وی به خوبی انجام شده بود اما در روز ۱۲ فروردین ماه درست زمانی که می خواست از بیمارستان مرخص شود حال این هنرمند بد شد و ما بلافاصله به دکتر هاشمی وزیر بهداشت خبر دادیم و وی هر کاری که می توانست برای این هنرمند بزرگ انجام داد.

وی در ادامه درباره پیگیری پرونده پزشکی کیارستمی توضیح داد: اگر قصوری در روزهای اول درمان وی انجام شده باشد من اطلاعی ندارم. اما اگر قرار به پیگیری باشد بی شک این پیگیری توسط وزارت بهداشت انجام می شود که البته اعلام شده است این کار را انجام می دهند و اگر ثابت شود قصوری شده است پیگیری می کنند.

حجت اله عیوبی در مورد برگزاری مراسم تشییع پیکر این هنرمند بیان کرد: برنامه ریزی برای این مراسم باید با نظر خانواده این هنرمند انجام شود. یکی از پیشنهادات برای برگزاری مراسم موزه سینما و دیگری کانون پرورش فکری است اما بی شک جایی انتخاب می شود که در شان این هنرمند است. این هنرمند درباره  محل دفن خود وصیتی کرده است که به زودی محل آن اعلام می شود. همچنین زمان بازگرداندن پیکر کیارستمی تا الان به جمعه شب اطلاع داده شده است.

این مدیر سینمایی درباره اکران فیلم های کیارستمی عنوان کرد: سال گذشته در جشنواره جهانی فجر بزرگداشت این هنرمند برگزار شد و فیلم های او به نمایش درآمد. فیلم های کیارستمی آثاری است که همیشه دیده می شود.

ایوبی در پایان گفت: این احتمال وجود دارد که پوستر امسال جشنواره فجر مزین به تصویر این هنرمند باشد اما هنوز تصمیم جدی در مورد آن گرفته نشده است.

همچنین گفته می شود پیکر این هنرمند جمعه به ایران می رسد و مراسم تشییع شنبه برگزار خواهد شد. این خبر هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

 

منبع : سینما پرس

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید