پس از ۶ سال انتظار سیامک آقایی به روی صحنه می رود !!!

74
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – حمید جان بزرگی : سیامک آقایی – آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی سنتور- پس از ۶ سال،‌ هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود.

او این کنسرتِ دونوازی را با نامِ‌ «باز عشق» با همراهی «کامران منتظری»- نوازنده تمبک- اجرا خواهد کرد. «باز عشق» عنوان مجموعه کنسرت‌های اخیر سیامک آقایی است که پیش از این در شهرهای مختلف ایران از جمله تبریز، همدان، یزد، مشهد، رشت، سمنان، خرم‌آباد، تربت حیدریه، بندرعباس و … اجرا شده و استقبال مخاطبان از آن در نوع خود کم سابقه بوده است.

جالب اینکه بلیت فروشی این کنسرت آخر هفته گذشته و پیش از آغاز فعالیت تبلیغاتی و رسانه‌ای آغاز شد ولی در طی کمتر از سه روز بیش از ۷۰ درصد بلیت‌های این کنسرت فروش رفته است.

تور «باز عشق» برمبنای آثار جدیدی از این نوازنده و آهنگساز است که برای دو نوازی سنتور و تمبک ساخته شده است. آقایی پیش از این درباره‌ی این تور موسیقایی گفته بود: «عنوان «باز عشق» برگرفته از یکی از شاه‌بیت‌های حضرت مولاناست: «باز فرو ریخت عشق از در و دیوار من» که اشاره‌ای است مستقیم به چرایی این اجرا. هدف غایی ما از اجرای این کنسرت‌ در شهرستان‌ها تأکید بر نقش «صور گوناگون عشق» به عنوان انگیزه و نیروی محرکه‌ی آغازین این حرکت در شرایط کنونی است.»

سیامک آقایی پس از سال‌ها فعالیت بین‌المللی چه به شکل مستقل و چه با همراهی گروه های مشهوری همچون جاده ابریشم، اطلس آنسامبل، لابیرنت و … در سال ۱۳۸۶ آلبوم تصویری «زبعد ما» را با گروه سنتورنوازان منتشر کرد که مورد توجه و تحسین بسیاری از علاقمندان موسیقی قرار گرفت. در سالی که موسیقی ایران پرویز مشکاتیان را از دست داد، سیامک آقایی در ادای دینی موزیکال به معلم دیرینش، کنسرت «یاد باد» را به خوانندگی سالار عقیلی برگزار کرد. در سال ۱۳۹۰ این کنسرت به شکل مجموعه‌ای صوتی- تصویری در یک آلبوم منتشر شد و در طی کمتر از ده ماه به چاپ دوم رسید. تصنیف «یاد باد» در میان قشر گسترده‌ای از مردم محبوبیت پیدا کرد و حالا پس از حدود ۶ سال آقایی روایت دیگری را به تالار وحدت می‌برد. علاقمندان به شنیدن این روایت موسیقایی می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

«باز عشق» که دونوازی سنتور و تمبک سیامک آقایی و کامران منتظری است روز ۱۷ اردیبهشت ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید