۱۲۴ امضا برای گفت و گو با مسئولان خانه موسیقی

104
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مهسا شفیع : نامه ای با ۱۲۴ امصا از اهالی موسیقی خطاب به رییس هیئت مدیره خانه موسیقی منتشر شد که در این نامه اسامی آنها نیز وجود دارد و خطاب به محمد سریر گفته شده است :”همانگونه که می‌دانید، چندی است که انتقادات به عملکرد خانه‌ی موسیقی، که مدت‌ها در محافل خصوصی و به‌صورت غیررسمی جریان داشت، به وسیله‌ی نگارش‌ مقالات و نامه‌ها در عرصه‌ی عمومی ابعاد گسترده‌تری یافته است. یکی از این نامه‌ها حاوی نقدها و ایراداتی بود که جمع بزرگی از اهالی موسیقی خطاب به مدیرعامل این خانه نوشته بودند و آن نهاد فقط به درج آن در سایت خود اکتفا کرد.

بی‌پاسخ گذاشتن آن نامه و نیز عدم رویارویی طرفین بحث، انتقادها را که طبعا منتقدین رواشان می‌دانستند بی‌نتیجه‌ای عملی واگذاشته است. وضعیتی که هم نقدهای دیگری را وارد می‌سازد و هم راه را بر کج‌فهمی‌ها، سوءتعبیرها و حتی فرصت‌طلبی احتمالی برخی مغرضان باز خواهد گذاشت. چیزی که خواست ما نیست.

از آنجا که خانه‌ی موسیقی به‌عنوان نهاد صنفی موسیقی کشور ذاتا متعلق به همه‌ی صنف موسیقی است و نیز همان‌طور که به‌درستی گفته‌اید، درِ آن باید روی همه‌ی اهالی موسیقی، بویژه برای بیان انتقادات به عملکرد همان نهاد باز باشد، ما عده‌ای از اهالی صنف موسیقی از این طریق ضمن یادآوری وظیفه‌ی هیئت مدیره مبنی بر نظارت بر حُسن عملکرد مدیرعامل و درخواست دوباره‌ی پاسخ مکتوب به موارد مطروحه، برای جلوگیری از سوءتعبیرهایی که در بالا ذکرش رفت، آمادگی خود را برای شرکت در نشست‌های مشترکی در محل خانه و در حضور مطبوعات، امین مردم، اعلام می‌کنیم. موافقت شما و برگزاری این جلسات، همان‌ طور که آن باز بودن درِ خانه را راست می‌نماید، راهی نیز می‌شود برای همگامی همگانی همه‌ی اهالی موسیقی در اقدام عملی حل مشکلات موجود آن‌ها و نیز ممانعت از سوءاستفاده‌هایی که مطمئناً به زیان موسیقی و اهالی‌اش تمام خواهد شد.

طبعا جلسات به‌گونه‌ ای برگزار خواهد شد که طرفین بتوانند در شرایط مساوی و با زمانی برابر، به گفت وگو پرداخته و به شفاف‌سازی جایگاه و عملکرد خانه کمک کنند. در صورت توافق آن هیئت، موضوعات، موارد مورد نقد و شیوه برگزاری در نامه‌ای دیگر کتبا از جانب ما تقدیم خواهد شد تا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد. همچنین ضمن معرفی آقای احسان عابدی به‌عنوان نماینده‌ی ما برای پیگیری این نامه به اطلاع‌تان می‌رسانیم که رونوشتی از این نامه به مطبوعات نیز سپرده خواهد شد”.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید