گیتاریست «هتل کالیفرنیا» درگذشت

109
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – «گلن فری» گیتاریست و یکی از اعضای گروه مشهور ایگلز که ماه‌ ها از مشکلات گوارشی رنج می‌برد و در ماه نوامبر سال گذشته میلادی تحت عمل جراحی قرار گرفته بود ، در سن ۶۷ سالگی در نیویورک درگذشت.

گروه ایگلی با آلبوم بهترین‌ها  “  ۱۹۷۱-۱۹۷۵” صاحب رتبه دوم پرفروش‌ ترین آلبوم‌های تاریخ موسیقی امریکاست. گلن فری و دان هنلی(درامر) گروه ترانه «هتل کالیفرنیا» را نوشتند که یکی از مشهورترین قطعات قرن بیستم است. در ایران هم این ترانه یکی از مشهورترین هیت‌های موسیقی جهان است.

او آهنگساز و خواننده معروف‌ ترین آهنگ‌های «ایگلز» بود و موسیقی تک آهنگ معروف «هتل کالیفرنیا» را نیز با همکاری «دان هنلی» خواننده اصلی این گروه موسیقی راک آمریکایی ساخت.

فری در طی ۳۵ سال فعالیت با گروه ایگزمشارکت داشت اما در سال ۱۹۸۲ فعالیت سلو خود را هم با انتشار آلبوم «No Fun Aloud» آغاز کرد. و ۵ آلبوم سلو هم از او منتشر شده است. آخرین اثری که از او منتشر شده، پنجمین آلبوم سلو اوست که با نام دیروقت”After Hours” سال ۲۰۱۲ تولید شد.فذی به عنوان بک وکال (هم‌خوان)، نوازنده گیتار و پیانو نقش مهمی در ساختار قطعات گروه ایگلز داشت.

«دان هنلی» در واکنش به مرگ «گلن فری» گفت: آشنایی با «گلن فری» در دهه ۱۹۷۰ میلادی زندگی من و میلیون‌ ها نفر در سراسر کره خاکی را تغییر داد. بدون حضور او، زندگی عجیبی پیش رو خواهیم داشت، اما هر روز خدا رو شکر می‌کنم که او در زندگی من بود.

 

 

 

منبع: موسیقی ما / ایسنا

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید