علی جنتی در حاشیه ارکستر سمفونیک تهران/ آقای وزیر از شجریان و کیارستمی چه خبر؟

اشتراک گذاری :

وزیر ارشاد در حاشیه اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران درباره رسیدیگی به پرونده درمانی عباس کیارستمی و همچنین آخرین وضعیت جسمی محمدرضا شجریان توضیح داد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی , علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر بیست و هفتم تیر ماه در حاشیه اجرای تازه ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران درباره وضعیت پرونده درمانی زنده یاد عباس کیارستمی و همچنین برگزاری کنسرت ها توضیحاتی را ارائه داد.

وی در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع شرایط جدید برگزاری کنسرت ها و حرف و حدیث هایی که پیرامون این موضوع در رسانه های مطرح شده است، تاکید کرد: شرایط جدید برگزاری کنسرت ها مصوبه جدید هیات دولت است که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور ابلاغ شده و به زودی هم به نیروی انتظامی ابلاغ خواهد شد.

جنتی ضمن قدردانی از تازه ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران بیان کرد:

کنسرت «ارمیا» برنامه بسیار خوبی میان موسیقی سنتی ایران و موسیقی کلاسیک بود. به هر حال در مدیریت بنیاد رودکی اتفاقاتی افتاده و خوشبختانه افراد زبده ای در آن مشغول به کار هستند که امیدوارم با حضور این عزیزان مشکلات ارکسترها نیز مرتفع شود و ما هر هفته به طور مستمر شاهد اجرای این مجموعه باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حاشیه های پرونده درمان عباس کیارستمی نیز گفت:

طبق آخرین پیگیری هایی که در زمینه رسیدگی به پرونده درمانی آقای کیارستمی انجام گرفته بنابر این است که جناب هاشمی وزیر بهداشت دستورات لازم را برای رسیدگی به این موضوع صادر کند که آیا در پرونده درمانی این هنرمند قصوری صورت گرفته است یا نه؟ به هر حال مطمئن باشید ما در این زمینه مشغول پیگیری های لازم هستیم.

وی درباره وضعیت درمانی محمدرضا شجریان نیز توضیح داد:

آقای شجریان هم اکنون در خارج از کشور تحت درمان قرار دارند و من امیدوارم این هنرمند هرچه زودتر به ایران بازگردد. البته همانطور که همایون شجریان پیرامون وضعیت جسمی ایشان توضیحاتی را منتشر کرده وضعیت فعلی رضایت بخش است و پزشکان با شیمی درمانی از گسترش سرطان جلوگیری کرده اند.

 

منبع : مهر

از رادیو پارسی بخوانید:

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید