گروه چاهی در روسیه به اجرای موسیقی پرداخت

اشتراک گذاری :
اجرای گروه «چاهی» روسیه را حیرت زده کرد

«رضا رضاپور» با همراهی گروه موسیقی «چاهی» به مناسبت افتتاح انجمن دوستی ایران و روسیه در «سن پترزبورگ» و «مسکو» به اجرای برنامه پرداخت.

این گروه که بر پایه موسیقی محلی ایران از سال ۱۳۸۵ فعالیت های هنری خود را آغاز نموده است با اجرای قطعات فولکلور نواحی غرب و جنوب غربی ایران به زبان های کردی، لری، بختیاری و با شعار «پیام آوران فرهنگ غنی ایران» ساز های خود را کوک کردند و در دو شهر سن پترزبورگ و مسکو به اجرای برنامه پرداختند.

شایان ذکر است در این اجراها قطعه تلفیقی ایرانی-روسی به نام «کاتیوشا» نواخته شد که با استقبال گسترده مخاطبین روسی همراه بود.

«مازیار چاهی» سرپرستی این گروه را به عهده داشت و «رضا رضاپور»خواننده آلبوم «طوفان روزگار» به صورت مهمان، خوانندگی این ارکستر محلی را به عهده داشت. اعضای ارکستر متشکل از مهرزاد میرزائی نوازنده کمانچه، پویا واعظی کمانچه، مهدی رجب زاده دف و محمد رضا غفاری تنبک می باشند.

گفتنی است که این گروه پیش از این در کشور هایی چون عمان، آلمان، ارمنستان، چین و اتریش اجراهای موفقی را پشت سر گذاشته اند. رضاپور علاوه بر خوانندگی، نوازندگی، پیانو، کمانچه، ویولن را در پرونده هنری خود دارد و در محافل موسیقی به علت ساخت و تنظیم قطعات نوآورانه و عرفانی که آهنگسازی آن ها را به عهده داشته، شناخته می شود.

 

اجرای گروه «چاهی» روسیه را حیرت زده کرد

 

منبع : موسیقی ایرانیان

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید