گروه موسیقی لیان و فستیوال بین المللی ریتم

100
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی _ آرمین اسرافیلی : گروه موسیقى ˝لیان˝ بوشهر به عنوان تنها گروه ایرانى امسال به فستیوال بین المللى ریتم (نقاره) در کشور آذربایجان دعوت شده و در این فستیوال به اجراى ورک شاپ و کنسرت خواهد پرداخت.

به نقل از روابط عمومی گروه “لیان” : این فستیوال از ٢٢ تا ٢٨ آگوست (۳۱ مرداد ماه تا ۶ شهریورماه سال جاری) ادامه دارد و گروه لیان در روز ٢۴ آگوست (دوم شهریورماه) به اجراى کنسرت خواهد پرداخت.

“محسن شریفیان” سرپرست این گروه نیز که براى اجرا با یک گروه کانادایى در فستیوال پریزماتیک (هالى فکس) بسر مى‌برد در روزهاى آینده از کانادا به باکو خواهد رفت تا گروه خود را در این فستیوال رهبرى کند.

شایان ذکر است که از برنامه هاى ویژه ى این گروه، همنوازى “محسن شریفیان” با ساز نى انبان و نقاره در اختتامیه این فستیوال خواهد بود.

نکته جالب توجه دربرابره این گروه این که محسن شریفیان خواننده و سرپرست گروه موسیقی بوشهری لیان در گفتگو با فرزاد حسنی در برنامه “موسیقی من” رادیو جوان ابتدا در خصوص دلیل انتخاب این اسم برای گروهش گفت: لیان به معنی آفتاب درخشان است و اسم قدیم بوشهر در دوره ایلامی ها در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید