گروه آوای صحرا به روی صحنه رفت

اشتراک گذاری :
گروه آوای صحرا

به گزارش رادیو پارسی ، این کنسرت که برای نخستین بار در سوم و چهارم شهریور ماه تحت حمایت علیرضا افتخاری به روی صحنه رفته بود این بار نیز در فرهنگسرای نیاوران مقابل بانوان هنر دوست به روی صحنه رفتند و به اجرای برنامه پرداختند.

این اجرا با دوبخش سنتی-کلاسیک و  موسیقی محلی خراسانی ، در دو قسمت چهل و پنج دقیقه ای برای مخاطبان به اجرا در آمد.

در بخش اول هنرمندان این گروه به بازخوانی قطعات سنتی کلاسیک شامل ضربی دشتی،غروب کوهستان،چهار مضراب دشتی، تنهایی، گلنار، اشک حسرت، سودای دل و فردا تو می آیی، پرداختند.همچنین اجرای زیبای قطعه «سوختگان» ، حاصل تنظیم و آهنگسازی پویا نیکپور بوده که به طور اختصاصی جهت این گروه تهیه شده و برای اولین باردر این صحنه به اجرا در آمد.

بخش دوم به بازخوانی قطعات محلی خراسانی شامل گل لاله، جومه نارنجی، خوشه های گندم، ضربی آفتاب نیمه شب، شاختایی، سه گدار و صورت کبوتر اختصاص یافت.

در این مراسم حضور همسر محترم وزیر ارشاد «علی جنتی» به منظور حمایت از موسیقی بانوان و گروه آوای صحرا باعث دلگرمی و خشنودی تمامی بانوان شد.

پدیده احرار نژاد(تار)، آوا ایوبی(تارباس-عود)، شیما بلوکی فر(کمانچه)، نازنین پدرثانی(تنبک – کوزه) و مژگان ابوالفتحی(دف) الهام کریمی را در برگزاری هرچه بهتر این کنسرت همراهی کردند.

از میهمانان حاضر در این مراسم میتوان به بازیگران برجسته تلویزیون و سینمای ایران خانم ها مرجانه گلچین، منیژه گلچین، فرحنازمنافی ظاهر و مهوش وقاری اشاره کرد.

لازم به ذکر است که این کنسرت در تاریخ ۲۴ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و آخرین شب اجرای خاطره انگیز گروه آوای صحرا برای حضور تمامی علاقه مندان در تاریخ بیست و پنجم دی ماه به روی صحنه خواهد رفت.

 

 

 

 

منبع: رادیو پارسی

نویسنده: مریم رحیمی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید