کامران رسول زاده در ترکیه به روی صحنه خواهد رفت

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – حمید جان بزرگی : در نخستین کنسرت مشترک یک خواننده ی ایرانی و یک خواننده ی ترک کامران رسول زاده و مورات ککیلی به روی صحنه می روند
به گزارش مدیر روابط عمومی این کنسرت بزرگ، این دو خواننده به زودی در سالن کنگره ی خلیج استانبول اجرایی مشترک خواهند داشت.
کامران رسولزاده در خصوص این رویداد بین المللی گفت:”موسیقی زبان مشترک ملت هاست.من همواره در تلاش بوده ام که موسیقی وطنم که یکی از عمیق ترین و پرمحتواترین موسیقی های جهان است را به مردم دنیا معرفی کنم.کنسرت مشترک من و مورات می تواند نقطه ی عطفی در آغاز مناسبات درست و اصولی این قبیل حرکات باشد.”
وی در ادامه افزود: “برگزاری این کنسرت که باحمایت و یاری دفتر موسیقی وزارت ارشاد میسر شده است، اتفاقی ست که بی شک در تاریخ موسیقی ایران ثبت خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم با اجرایی درخور فرهنگ ایرانی، رضایت مخاطبان ایرانی و ترک این کنسرت را جلب کنیم.”
مورات ککیلی که پیش از این قرار بود به بهانه ی جشنواره مقاومت با رسول زاده در تهران به اجرای موسیقی با این خواننده بپردازد،در این کنسرت قطعاتی را مشترکا با کامران خواهد خواند.
مورات ککیلی درباره ی آشنایی با این خواننده و همکاری با وی گفت: “چند سال پيش شخصی٬ که بعدها فهميدم نامش کامران رسول زاده است و در ایران ترانه سرا و خواننده است٬ برای من نسخه فارسی ترانه معروف “همين امشب میميرم” را فرستاد و همين موجب آشنایی من با موسيقی ایران شد. بعد از شنيدن این آهنگ موافقت خودم را با استفاده از ملودی آهنگم اعلام کردم و در نهایت محصول کار ترانه ای به نام “همين امشب میميرم” شد. کامران ترانه سرایی و خوانندگی کرده بود و من خيلی پسندیدم و همين مسئله باعث شد ما با همدیگر یکی٬ دو بار در ترکيه دیدار کنيم و این دیدار در نهایت به یک دوستی عميق و خوب رسيد. در یکی از این دیدارها کامران برای من نمونه کاملی از موسيقی ایران را به عنوان هدیه آورده بود که انجمن موسيقی ایران آن را تهيه کرده بود و من این مجموعه را گوش دادم و معتقدم موسيقی ایران قابليتهای بالایی دارد و آثار ارزشمندی در این چند ساله در ایران منتشر شده که نشان از سابقه طولانی ایران در موسيقی دارد.”
سالن کنگره ی خلیج که در مرکز استانبول قرار دارد،با بیش از سه هزار نفر یکی از مدرن ترین و مجلل ترین سالن های اجرا در اروپاست که سالانه هنرمندهای تراز اول در آن به اجرای موسیقی می پردازند.
این کنسرت که با صدور مجوز رسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تهیه کنندگی بحش خصوصی به سامان خواهد رسید، نخستین اجرای مشترک یک خواننده ی ایرانی و یک خواننده ی ترک زبان است که به زودی در استانبول به روی صحنه می رود.
اخبار تکمیلی این کنسرت به زودی از رسانه های رسمی منتشر خواهد شد.

 

منبع: اکسیر نوین

photo_2015-06-17_18-18-48

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید