چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی کانون ادبی زمستان برگزار شد

102
0
اشتراک گذاری :
چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی کانون ادبی زمستان برگزار شد

چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی کانون ادبی زمستان در طی ۱۱ سال فعالیت این کانون در ۲۳ شهریور ماه با حضور بزرگان شعر و ترانه برگزار شد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، هنرمندانی چون : علیرضا آذر، امیر ارجینی، سعید دبیری، مصطفی رحماندوست، رضا رفیع، حمیدرضا شکارسری، قاسم صرافان، غلامرضا طریقی،بهرام دهقانیار، محمدرضا عبدالملکیان، سمیرا کرمی، حسین متولیان، ترانه مکرم، محمدسعید میرزایی،حسین قاسمی، مهشاد عرب، مریلا زارعی و… با مدیریت و اجرای «سجاد عزیزی» در ایوان شمس برگزار شد.

مراسم با شعرخوانی استاد سعید بیابانکی به همراه دو رباعی طنز از ایشان آغاز شد و سپس استادان «قاسم صرافان» شاعر آیینی و حمیدرضا شکارسری به روی صحنه رفته و شعر خواندند؛
سپس موزیک ویدیویی با بازی و ترانه «احمد امیرخلیلی» با موضوع دفاع مقدس پخش شد؛

پس از آن «امیر ارجینی» -ترانه سرا-؛ که مدتی است همکاری دیرینه اش را با محسن چاووشی پایان داده؛ به روی سن رفت و از حال و هوای بد دنیای موسیقی و ناراحتی هایش گفت:

در تمام برنامه های تلویزیونی همیشه می‌گویند حال سینما و تئاتر خوب نیست، حال کتاب و داستان خوب نیست و … اما برنامه یا رسانه ای نیست که از حال بد موسیقی بگوید  و این حال بد مسببش هیچ سازمان یا ارگانی نیست؛ بلکه نتیجه فعالیت آدم های این حرفه است که حاضر به هرکاری می‌شوند تا آهنگشان خوانده شود؛ تا ترانه ای به آلبومشان اضافه شود و…
ارجینی اضافه کرد که موسیقی ما نیاز به یک برنامه ۹۰ دارد!

سپس «کیان مقدم» همراه نوازندگان پر انرژی اش به اجرای قطعاتی از آلبوم «عصرها به یاد تو » مانند «قهوه ای با نیروانا» با ملودی و تنظیم «نیکان» پرداخت.

مراسم با شعرخوانی غلامرضا طریقی، حسین متولیان، شعرهای کودکانه و پراحساس مصطفی رحماندوست و طنز های دلنشین استاد رضا رفیع ادامه پیدا کرد.

سپس «محمدرضا مقدم» هنر مند با استعداد موسیقی پاپ پشت پیانو قرار گرفت و ترانه جدیدش را که هنوز پخش نشده برای اولین بار برای حضار اجرا کرد.

مراسم با پخش بخش هایی از فیلم «شیار ۱۴۳» و حرف های مریلا زارعی و  تقدیر از هنرمندان ادامه یافت و در آخر استاد علیرضا آذر غزلی خواند و کیان مقدم به احترام استاد «بهرام دهقانیار»  که  موسیقی «زی‌زی‌گولو»، «زیر گنبد کبود»، «آب‌پریا» و …از آثار ایشان است و  همچنین موسیقی سریال‌های «همسران»، «پدر سالار»، «خانه سبز» و…از دیگر آثار شناخته شده اوست؛ آهنگ محبوب «خونه مادر بزرگه» را اجرا کرد که پایان بخش برنامه بود.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید