پیشکسوتان موسیقی را به انتشار تجربیات‌شان ترغیب کنیم

42
0
اشتراک گذاری :
فرهاد فخرالدینی

به گزارش رادیو پارسی به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری ؛ فرهاد فخرالدینی، موسیقی‌دان، درباره لزوم توجه به پژوهش و انتشار کتاب در حوزه موسیقی گفت: نباید اجازه دهیم تجربیاتی که یک فرد طی سال‌ها کسب می کند، بی استفاده بماند، باید فضا را طوری فراهم کنیم که افراد پیشکسوت رغبت کنند ماحصل زندگی و نظریاتی که به آن دست پیدا کرده اند را در قالب کتاب منتشر کنند و به آیندگان بسپارند.

 
این پیشکسوت عرصه موسیقی تاکید کرد: در عرصه موسیقی نیز کارهای کمی انجام شده و جا دارد که بیش از این نویسندگان و دست اندرکاران، به انتشار کتب تخصصی موسیقی همت داشته باشند.
 
فرهاد فخرالدینی با اشاره به اینکه به تازگی از دو کتابش رونمایی شده است، افزود: کتاب های دیگری نیز در دست تالیف دارم که بعد از بازبینی منتشر خواهند شد ازجمله مجموعه مقالات، ریتم در موسیقی ایران، پارتیتور (نت)هایی که نوشته ام و …
 
وی با اشاره به انتشار کتاب «شیوه اجرای تقسیمات ناهمگون زمانی دست راست و چپ در ساز پیانو» نوشته مصطفی کمال پورتراب که از سوی انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسیده است، بیان کرد: در شرایطی که در کشورمان تیراژ کتاب بسیار پایین است، اینکه کتابی در حوزه تخصصی نوشته و منتشر شود، یک نوع فداکاری است.
 
این رهبر ارکستر اظهار کرد: نوشتن کتاب کار ساده ای نیست، این کار نه برای نویسنده و نه برای ناشر سود خاصی در بر ندارد اما اهمیت کار در این است که نتیجه تجربیات یک عمر زندگی با چند کتاب در اختیار علاقه‌مندان و آیندگان قرار می‌گیرد.
 
فخرالدینی درباره کتاب «شیوه اجرای تقسیمات ناهمگون زمانی دست راست و چپ در ساز پیانو» گفت: انتشار کتاب در زمینه موسیقی با توجه به حساسیت هایی که دارد، از جمله دقت در نت‌ها، دقت زیادی می طلبد و مخصوصا کتاب هایی مانند این کتاب که لازم است رنگی منتشر شوند، حساسیت بالایی در انتشار نیاز دارند. با نگاهی که به این کتاب استاد پورتراب داشتم، به نظرم کتابی باکیفیت است که با دقت، حساسیت و توجه منتشر شده و می‌تواند به کمک هنرجویان موسیقی بیاید.
 
 
 
نویسنده: محدثه مقدم
 
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید