پربازدیدترین مطالب هفته گذشته/ از ستاره قطبی تا پایان ایوانف

اشتراک گذاری :
پربازدیدترین مطالب هفته گذشته/ از ستاره قطبی تا پایان ایوانف

در این بسته ویژه خبری این هفته مطالبی پیرامون انگیزه ای بزرگ برای بانوان موزیسین، نقدی بر the night of و هفته ی پایانی نمایش ایوانف را مطالعه میکنید. پس اگر فرصت نکردید در طول هفته این مطالب رو بخونید با ما همراه باشید.

1

از دنیای موسیقی خبر های خوبی داریم بانوان موزیسین و ۴ خواننده گروه «ستاره قطبی» یا همان «پلاریس» به روی صحنه رفتند. این کنسرت که تمدید کنسرت مرداد ماه این گروه در فرهنگسرای نیاوران بود با استقبال خوب تماشاگران رو به رو شد.

بانوان ایرانی که قرار بود چند ساعتی را فارغ از دغدغه های روزمره، از موسیقی لذت ببرند، یک به یک وارد سالن انتظار تالار وحدت می شدند. عده ای بار چندمی بود که اجرا را می دیدند و از خاطراتشان برای بار اولی ها تعریف می کردند و عده به بروشور ها نگاه می کردند و از سن کم اعضای ارکستر صحبت می کردند. با به صدا در آمدن زنگ مخصوص تالار وحدت، در زمان اندک، تمام صندلی های تالار بزرگ وحدت پر شد. تالار وحدت همیشه بزرگان موسیقی به روی صحنه اش رفتند، اما این بار بانوان با موسیقی شان برای چندمین بار روی این صحنه قرار است، اجرا داشته باشند.

از جمله مهمانان این کنسرت می توان به خانواده دکتر ظریف، فائزه هاشمی، پروا، مریم امیرجلالی، شهره سلطانی و اناهیتا همتی، بهاره کیان افشار پرستو صالحی اشاره کرد.

گزارش متنی ویژه از این اتفاق خوب را در رادیو پارسی بخوانید: «ستاره قطبی» انگیزه ای بزرگ برای بانوان موزیسین

3

تلوزیون هم با یک یک سریال از شبکه ی اچ.بی.اُ همراه بود. THE NIGHT OF هیجانِ همراه با ترسی است که از ابتدا تا پایان بر پیکره ی قصه و آدم هایش سایه انداخته است.

علاوه بر حضور ریچارد پرایس به عنوان نویسنده ، The Night Of نکات قابل توجه بسیاری را در خود جای داده است و از جهات مختلف می توان برای اثبات خوب بودنش سخن گفت. به عنوان مثال در بعضی از صحنه ها، بدون وجود فضاهای اکشن و تنها با حرکات دوربین به قدری استرس و دلهره را به مخاطب منتقل می کند که تماشای آن سکانس تا پایان به سختی قابل تحمل خواهد بود.اما علی رغم تمام خوبی ها در بحث نکات فنی، حقایقی در شبِ وجود دارد که بی شک توجهات را به سمت خود جلب می کند.انتخاب اصالت پاکستانی و مسلمان و حتی شیعه برای شخصیت اصلی داستان که جدی ترین متهم پرونده ی قتل یک دختر امریکاییست، نکته ی قابل توجهی خواهد بود که بی تردید می تواند اهداف خاصی را در پس خود پنهان کرده باشد.

در نهایت The Night Of ظرفیت تبدیل شدن به سریالی جذاب را به خوبی از خود نشان می دهد و موفق می شود که بی هیچ زیاده گویی در طول ۸۰ دقیقه ی اول خود ، مخاطب را برای تماشای ادامه ی ماجرا مشتاق تر کند.

نقد کامل این سریال را از رادیو پارسی بخوانید: نقد و بررسی سریال THE NIGHT OF

2تئاتر هم شاهد هفته پایانی نمایش ایوانف بود. این نمایش به کارگردانی امیر رضا کوهستانی ۱۰ شهریور ماه اخرین اجرای خود را در ایرانشهر پشت سر گذاشت.

شخصیت های نمایشنامه‌ی ایوانف، یا به دلیل بیماری جسمی و یا مشکلات روانی و یا گرفتاری‌های روزمرگی و کاسبکارانه، افسرده حال و بی‌نصیب از هوشِ خوب زندگی کردن‌اند. 

«ایوانف»، که از نخستین نمایشنامه‌های آنتوان چخوف (۱۸۶۰ ـ ۱۹۰۴) به شمار می‌رود، برخوردار از ایده‌هایی روان‌شناسانه است. گرچه ماجرای داستان به نوعی درگیر مضامینی اخلاقی  همچون «شرافتمندی و درستکاری» و یا «صداقت»، است، اما در پیچیدگی حالت‌های عاطفی همانگونه که چخوف نشان می‌دهد، ، هر آن امکان دارد، به زهد، ریا و یا خودپسندی‌ و نخوت آلوده شوند. 

پیشنهاد میکنیم گزارش تصویریاین نمایش را در رادیو پارسی به تماشا بنشینید: نمایش ایوانف اینبار در ایرانشهر

 

منبع: اختصاصی رادیو پارسی/.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید