پاسخ ای‌آر رحمان به فتوای تندروها علیه فیلم محمد رسول الله

130
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی : به گزارش رادیو پارسی به نقل از بی‌بی‌سی ، پس از اعتراض آکادمی رضا در بمبئی به ای آر رحمان و مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول الله ، جمعه بار دیگر رسما اعلام شد این آکادمی با تکرار خبر فتوا به دولت هند هم نامه‌ای نوشته و خواستار ممنوعیت پخش این فیلم شده است.

رحمان که برنده دو جایزه اسکار هم هست، هندو به دنیا آمد اما در سال ۱۹۸۹ و وقتی ۲۳ سال داشت به اسلام گروید و نام خود را تغییر داد.

با توجه به اینکه این موسیقیدان معمولا از مصاحبه‌ از رسانه‌ها و صحبت کردن درباره باورهای خود امتناع می‌کند، تصمیم او مبنی بر نوشتن یک بیانیه عمومی جالب است.

رحمان که در رسانه‌های اجتماعی فعال است و معمولا از آن برای تبلیغ برای جدیدترین آثار خود یا آثار جالب دیگران استفاده می‌کند، این بار با انتشار بیانیه‌ای در فیس‌بوک خود نوشت: «چه می‌شد اگر من در روز حساب با الله رو به رو شوم و او از من بپرسد: من به تو باور، استعداد، پول، شهرت و سلامت دادم و تو چرا با استفاده از آنها برای فیلم محمد عزیز من آهنگ نساختی؟ فیلمی که نیتش متحد کردن بشریت، برطرف کردن تصورهای غلط و گسترش این پیغام من است که می‌گوید زندگی برای مهربانی، کمک به فقرا و خدمت به بشریت است و نه کشتن بی‌رحمانه افراد بی‌گناه به نام من.»

ای.آر رحمان موسیقیدان هندی، سازنده آهنگ فیلم «زاغه نشین میلیونر» و برنده جایزه اسکار است.

منبع: مهر 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید