وضعیت استاد شجریان از زبان وزیر بهداشت

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی استاد شجریان نوروز ۹۵ را نیز مثل سال های گذشته پیام تبریکی برای هم وطنان خود داشت اما این بار با شکلی متفاوت که همه را شگفت زده و تا حد زیادی نگران کرد.

نوروز امسال ویدئویی از استاد شجریان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در این ویدئو سال نو را به همه‌ی هم‌وطنان و فارسی‌زبانان سایر کشورها تبریک گفته بود، اما ظاهر او در این ویدئو باعث شد تا مخاطبان پیش از دقیق شدن در متن حرف‌های این چهره‌ی سرشناس موسیقی ایران به علل و عواملی فکر کنند که باعث شده تا شجریان با چنین شکل و شمایلی روبه‌روی دوربین بنشیند و از همراهی دوستی صحبت کند که ۱۵ سال است با او زندگی می‌کند.

این درحالیست که هواداران استاد منتظر کنسرت نوروزی وی در ارمنستان بودند که با انتشار این ویدئو از لغو این منسرت هم خبر داده شد.

شجریان در این ویدئو نه از کلمه‌ی بیماری صحبت کرده و نه به‌صورت مشخص به دلیل تراشیدن موی سر و ریزش آن اشاره ‌کرده است، اما برای کسانی که پیگیر وضعیت سلامتی این استاد موسیقی ایران هستند مشخص است که او در این ویدئو درباره‌ی بیماری سرطانی صحبت می‌کند که حدود ۱۵ سال است که همراه او شده است.

وزیر بهداشت نیز صبح امروز اعلام کرد: «امروز در تماس تلفنی با استاد شجریان جویای احوالشان شدم. روحیه ایشان بسیار خوب و صدایشان مثل همیشه با صلابت , پر از توان و سرحال بود. انشاءالله ایشان در دو سه ماه آینده به کشور باز می گردند و پزشکان متخصص ایشان اقدامات مورد نیاز و باقی مانده را پی خواهند گرفت. وظیفه خود می دانم به عنوان یک ایرانی و علاقه مند به آثار ایشان و به دلیل مسئولیتم در دولت در خصوص هر گونه حمایت برای تسریع در درمان و بهبودی ایشان از هیچ کوششی مضایقه نکنم.»

اکنون از پزشکان معالج استاد محمدرضا شجریان نقل شده که این چهره برجسته موسیقی ایران زمین به سرطان پیشرفته کلیه مبتلا است و متأسفانه، سرطان متاستاتيك كليه به مغز استاد سرایت كرده است؛ موضوعی که تاکنون از انظار عمومی به دور مانده بود و کسی از آن مطلع نبود.

پس از انتشار این خبر علیرضا قربانی در پیام نوروزی‌اش، از مردم خواست تا برای سلامتی استاد شجریان دعا کنند و همزمان علیرضا افتخاری در یادداشتی خطاب به استادش، برای بازگشت سلامتی کامل شجریان دعا کرد.

در یادداشت افتخاری خطاب به شجریان نیز آمده است: «استاد بزرگوارم، سلام؛ از صمیم قلب شفا و سلامتی حضرتعالی را از خداوند متعال خواستارم. تلاش، رنج و مشقت حضرتعالی در ارتقاء فرهنگ این کشور از دیده ملت ایران علی‌الخصوص این بنده کمترین پوشیده نیست. همگی دست به دعا می‌بریم و از خداوند متعال بهبودی و سلامتی جنابعالی را خواهانیم.»

 

منبع : اختصاصی رادیو پارسی

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید