واکنش اهالی تئاتر مشهد به اختصاص بودجه تئاتر به ساخت استودیو موسیقی

اشتراک گذاری :
واکنش اهالی تئاتر مشهد به اختصاص بودجه تئاتر به ساخت استودیو موسیقی

جمعی از اهالی تئاتر مشهد طی نامه‌ای بابت اختصاص بودجه ساخت سالن تئاتر به ساخت استودیوی موسیقی گلایه کردند.

به گزارش رسانه هنری رادیو پارسی در پی اختصاص بودجه ساخت سالن تئاتر به ساخت استودیو موسیقی که توسط حوزه هنری خراسان رضوی انجام شده بود نامه ای را به رئیس این حوزه نوشتند که متن آن به شرح زیر است :

«با سلام

ما هنرمندان تئاتر مشهد امروز خبری شنیدیم که بس ما را آشفته. حیران و متحیر کرد. شما خود بعنوان یکی از دلسوزان عرصه فرهنگ و هنر این شهر چهره شناخته شده‌ای هستید. شما بهتر از ما می‌دانید امروز جایگاه تئاتر مشهد در کشور ستودنی است و این در حالیست که هنرمندان تئاتر این شهر از کمبود سالن‌های نمایش رنج می‌برند.

چند سال پیش با درایت حضرتعالی کلنگ تاسیس یکی از بزرگترین بلک باکس‌های شرق کشور در زیر زمین حوزه هنری بر زمین خورد و ما شاهدیم شما چقدر تلاش نمودید تا این سالن به بهره‌برداری برسد. بارها در مصاحبه‌هایتان قول دادید این سالن به زودی افتتاح خواهد شد که آخرین آن همین دو ماه پیش بود و ما هنرمندان تئاتر مشهد دلخوش به این قول شما و برای افتتاح این سالن لحظه شماری می‌کردیم.

اما امروز شنیدیم بودجه‌ای که می‌تواند این نیاز مردم و هنرمندان یعنی بهره‌برداری از سالن بلک باکس حوزه هنری را قرار است صرف ساختن استودیو صوت و موزیک کنید. حال خود شما جای ما آیا مطالبه مردم این شهر سالن تئاتر است یا استودیو ضبط صوت و موزیک. آیا هنر تئاتر بیشتر می‌تواند آرمان‌های انقلاب و دین و دفاع مقدس را تامین کند یا استودیو ضبط موسیقی.

با تمامی احترامی که برای اهالی مظلوم موسیقی این شهر قائلیم باید خاطرنشان کنیم موسیقی در مشهد فقط در حد کلاسهای آموزشی زنده است و هنرمندان آن فرصت ارائه هنر خود را متاسفانه ندارند و این در حالی ست که هنر تئاتر در جذب مخاطب و انتقال مفاهیم ایرانی اسلامی وظیفه خود را بدرستی به انجام رسانیده است. 

لذا ما اهالی تئاتر مشهد از شما مدیر لایق و دلسوز فرهنگ و هنر این شهر خواهشمندیم طبق قولی که به دفعات داده‌اید سالن تئاتر زیر زمین حوزه هنری را تکمیل نموده تا این‌گونه هم به مطالبه مردمی این هنر هم به آرمان‌های نظام و هم به نیازهای خیل عظیمی از هنرمندان تئاتر این شهر پاسخ مناسبی داده باشید. باشد خداوند به شما طول عمر با عزت. توفیق روز افزون اعطا نماید.»

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید