همسایه آقا در تئاتر باران به روی صحنه رفت

اشتراک گذاری :
نمایش تئاتر همسایه آقا

نمایش همسایه آقا در تئاتر باران به نویسندگی و کارگردانی «حسین کیانی» به روی صحنه نمایش رفت.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، حسین کیانی به عنوان کارگردان این اثر از تغییراتی که این نمایش بعد از سال ها برایش به وجود آمده است گفت: «به هر حال همه ی ما ۱۰سال از سن و تجربیاتمان گذشته است و اگر قرار بود همان تجربیات دوباره تکرار شود بنابراین هیچ کار شاخصی انجام نداده ایم. اصلاحات ویژگی هر اثر هنری بازتولید شده است. تغییرات طبیعت اثری هنری و تئاتر و نمایش نامه است و مثل فیلم یا تابلوی نقاشی نیست که نشود آن را تغییر داد. وی ادامه داد: همسایه آقا نخستین متن رئالیسم و معاصر من است و در زمان و با زمان معاصر نوشته شده است. این نمایش آدم های کمتر دیده شده و مسائل کمتر شنیده شده را برای مخاطب معرفی و مطرح می کند.»

نمایش تئاتر همسایه آقا

در این نمایش فریده سپاه منصور، علیرضا آرا، حبیب دهقان نسب، رویا میر علمی، شهرام حقیقت دوست، خاطره اسدی، امیر رضا دلاوری و مهدی پاکدل به ترتیب ایفای نقش میکنند.

آهنگسازی این نمایش را «حیدر ساجدی»، مجری طراح این برنامه را «علی خان بگی»، همچنین «محمد گودرزیانی» دستیار کارگردان،« حمید حسینی، اشکان دلاوری» مدیر صحنه در این نمایش هستند.

نمایش تئاتر همسایه آقا

رویا میر علمی به عنوان یکی از بازیگران نمایش «همسایه آقا» و همسر حسین کیانی نیز گفت:«مجوز نگرفتن خیلی از کارها و نمایش نامه ها قطعا بر روی روحیات حسین کیانی که می نویسد و وقت می گذارد، اثر دارد. به غیر از یک دوره ی از اصلاحات، حسین کیانی همیشه دچار سانسور و ممیزی هایی شده است اما چون آدمی نیست که سواستفاده کند خیلی آرام از کنار این اتفاقات می گذرد و هیچ وقت برای این اتفاقات جنجال بپا نکرد.او همچنین گفت: در این نمایش ایفاگر نقش کبوتر هستم نقشی که بسیار آن را دوست دارم. نقش مثبتی است اما شیطنت های خاص خودش را هم دارد.»

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید