همایون شجریان: شجریان از قهرمانی پرتغال خوشحال شد، پيشرفت سرطان ديده نمي شود

اشتراک گذاری :
محمد رضا شجریان

معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خبر داد: حال استاد شجريان به لطف خدا خوب است

به گزارش رادیو پارسی و به نقل از روابط عمومي معاونت امور هنري؛ علي مرادخاني معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دقايقي پيش در گفتگوي تلفني با همايون شجريان پيگيري آخرين وضعيت استاد شجريان شد.
مرادخاني گفت :به لطف خدا و دعاي خير مردم حال استاد آواز ايران خوب است و تنها ضعف جسماني دارند كه بخاطر درمان ايشان اين موضوع طبيعي بوده و ايشان به هوش هستند.
مرادخاني در پايان ابراز اميدواري كرد با روند مثبت درمان استاد شجريان حال ايشان رو به بهبودي است.
پيشتر در برخي رسانه ها و صفحات مجازي شايعاتي در خصوص وخامت حال استاد محمدرضا شجريان منتشر شده بود كه طي اين تماس تلفني اين شايعات تكذيب شد.

همایون شجریان هم افزود: نبضمان بیدار و هشیار است، شجریان از قهرمانی پرتغال خوشحال شد، پيشرفت سرطان ديده نمي شود.
نتايج تمام آزمايشات خوب هستند و در هيچ كدام نشانه اى از پيشرفت سرطان ديده نشده است.
همانطور كه از قبل مى دانيد تنها ضعف جسمانى ست كه آنهم به اميد دوست، با تغذيه و دارو و فيزيوتراپى تا قبل از آنكه زمان براى شروع مرحله دوم درمان از دست برود برطرف خواهد شد.
علت طولانى تر بودن اين ضعف بر كسى معلوم نيست اما رسيدگى در نهايت خودش در حال انجام است.
مرحله دوم درمان براى بازگشت نكردن و پيشرفت نكردن مريضى الزامى به نظر مى رسد، تا معشوق چه خواهد.
شايعات ناراحت كننده اى به گوش مى رسند كه پايه و اساس درستي ندارند، ايشان هوشيارى شان سر جاست و نسبت به يك ماه گذشته با روحيه بالاترى دستورات پزشك را اجرا مى كنند.
بد نيست بدانيد با اشتياق زياد همراه من و برادرم رايان جام ملت هاى اروپا را تا پايان دنبال كردند و از قهرمان شدن تيم پرتغال شايد به خاطر بازيكن محبوبشان رونالدو راضى به نظر مى رسند.
زندگى اينجا تمام نشده و نبضمان بيدار و هشيار است. از تلويزيون و اخبار بدور هستند و ما هم از رساندن خبرهاى تاسف برانگيز كه ناراحتشان مى كند خوددارى ميكنيم و پيغام هاى محبت آميز شما نازنينان را بدون كم و كاست به اطلاع شان مى رسانيم و لبخند واقعى را دريافت مى كنيم.
هر بار كه شعرى از حافظ برايشان ميخوانم زبان به تحسين اين مرد آسمانى مى گشايند و باورم نمى شود در غزلى كه برايشان تفعل زدم او نيز اينچنين كرد و فرمود:

ای دوست دست حافظ تعویذ چشم زخم است
یا رب ببینم آن را در گردنت حمایل

با اينكه سرطان را ميهمان خود مى خوانَد، به شوخي به ايشان گفتم شاعر گفته ميهمان گرچه عزيز است ولى همچو نفس خفه مى سازد اگر آيد و بيرون نرود تا مصمم ترشان كنم براى بدرقه ميهمان.
تجسم وضعيت براى مثال از نظر حقير مانند شهرى است از شهرهاى ايران كه مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش در بياورند، بسيارى از ما شاهدش بوده ايم در آن زمان كه دليران ايران مى جنگيدند و جان فشانى ميكردند، دوست مى كوشيد تا در آن ناگوار روزگار روحيه دهد و دعا ميكرد براى موفقيت، و برعكس آن شايعات مى كوشيد براى پذيرش نابودى.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید