هاوس وین میزبان علیرضا قربانی شد

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – حمید جان بزرگی :  جمعه شب ۸ می‌ (۱۸ اردیبهشت ماه) علیرضا قربانی با همراهی ارکستر کامر وین در سالن موتزارت کنسرت هاوس روی صحنه رفت. در این اجرا ایمان خمر رهبر ارکستر و آهنگساز ایرانی که در وین تحصیل کرده است، رهبری کامر ارکستر را برعهده داشت.

در این کنسرت که با من بمان (نام قطعه‌ای به آهنگسازی ایمان خمر) نام داشت، علیرضا قربانی قطعاتی از استاد همایون خرم، فردین خلعتبری، مهیار علیزاده و ایمان خمر را اجرا کرد. همچنین در بخش دیگری سامان صمیمی به عنوان سولیست کمانچه علیرضا قربانی را در ساز و آوازی بداهه همراهی کرد.

به گزارش سایت موسیقی ما، فردین خلعتبری آهنگساز برخی از قطعات این کنسرت مانند شب دهم، مدار صفر درجه و سوگ مهمان ویژه این کنسرت بود. بعد از اتمام کنسرت، علیرضا قربانی، فردین خلعتبری را برادر خودش خطاب کرد و از او دعوت کرد که روی سن بیاید. خلعتبری بعد از اینکه مورد تشویق حاضرین قرار گرفت در صحبت‌هایی کوتاه گفت: «خوشحالم که موسیقی ایرانی در سالن به این مجللی در قلب پایتخت موسیقی کلاسیک جهان به صدا در می‌آید و از همه شما تشکر می‌کنم که شب خاطره انگیزی را ساختید. به خصوص از علیرضا قربانی که مانند برادر من می‌ماند و در واقع اگر از او تعریف کنم انگار از خودم تعریف کردم. از صدابردار برنامه که کارش را فوق‌العاده انجام داد. از شما مخاطبان که بسیار مشتاق و با احساس به دیدن این برنامه آمده بودید و از ایمان خمر به خاطر تلاشش برای این برنامه و قطعه زیبایی که ساخته بود.»

بعد از پایان صحبت‌های خلعتبری با تشویق مداوم مردم علیرضا قربانی دوبار دیگر به صحنه آمدند و «ای ایران» ساخته روح الله خالقی و «غمگین چو پاییزم» اثر استاد همایون خرم را دوباره برای مردم اجرا کردند

 

منبع: موسیقی ما

اشتراک گذاری :