نوای نامیرا برای صلح و دوستی

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مریم رحیمیگروه کر “نامیرا” به سرپرستی و رهبری فرهاد هراتی در حضور سفیران و رایزنان فرهنگی چندین کشور، تازه ترین برنامه خود را در فرهنگسرای نیاوران برگزار کرد.

سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در ابتدای این مراسم که سه شنبه ۱۳ مرداد ماه در تالار خلیج فارس این مجموعه برگزار شد، فرهنگسرای نیاوران را پایگاه فعالیت های بین المللی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد و گفت: فرهنگسرای  نیاوران افتخار دارد تا جایگاه  مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و هنری نمایندگان رسمی کشورهای دوست باشد.

وی افزود: هم اکنون فصل جدیدی در سیاست جهانی ایجاد شده و ایران مانند تاریخ پربارش این امکان را دارد تا تعاملات فرهنگی و هنری را با کشورهای دوست ادامه دهد. البته در این میان سیاستمداران زمینه ساز فعالیت های فرهنگی هنری هستند و گام های بعدی جهت ایجاد روابط متعالی به عهده هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر  است. همه می دانیم تاکید آقای رییس‌جمهور هم بر دیپلماسی فرهنگی است. ایشان در نخستین حضورشان در سازمان ملل، جهان بدون خشونت را نوید دادند. از این رو بار دیگر فرصتی ایجاد شده تا دست دوستی به سوی شما دراز کنیم و برنامه امشب سرآغازی خواهد بود تا در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری همکاری های خوبی را با یکدیگر آغاز کنیم.

سجادی بیان کرد: در تداوم فعالیت های گذشته، بنیاد آفرینش های هنری نیاوران آمادگی خود را برای برگزاری هفته های فرهنگی در حوزه سینما، تئاتر، ادبیات، موسیقی و هنرهای تجسمی اعلام می کند. گروه کر نامیرا به سرپرستی فرهاد هراتی نمونه ای از کارهایی است که به دغدغه های روز جامعه می پردازد و امیدوارم اجرای این گروه مورد توجه شما قرار بگیرد.

فرهاد هراتی آهنگساز، بنیان گذار و رهبر گروه کر نامیرا نیز در سخنان کوتاهی متنی را به این شرح قرائت کرد:

سال‌های زیادی گذشته است. هر وقت به گذشته می اندیشم و مسیری که سپری کردم نگاه می کنم، باور دارم که جز برای عشق و صلح، آرامش و زندگی کار نکرده ام. من برابر صلح و همزیستی  مسالمت آمیز و عشق به زندگی و ستایش به خداوند همواره سر تعظیم فرود آورده ام.

پس از تولد نامیرا، من به ما تبدیل شد. همواره برای دور نماندن از اصالت عشق از اصالت زندگی و انسان بودن با درکی بالا از جهان هستی خواندیم. ما با هم می خوانیم و قلب و روح همه کسانی که در نامیرا می خوانند سرشار از باور مانایی و ماندگاری است. برای با هم بودنمان دعا می کنیم. امشب اهالی نامیرا دست نوشته هایم را برای شما خواهند خواند. سروران عزیز به شبی از شب های نامیرا خوش آمدید.

در ادامه این برنامه گروه کر نامیرا منتخبی از آثار برگزیده فرهاد هراتی به نام های خورشید اقیانوس آرام، قیامت عشق، راز، زمانی برای زندگی، آوای زندگی و اتوپیا را برای حاضران اجرا کرد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید