نمایش «گردش عادی خون و برف» در خانه هنرمندان

اشتراک گذاری :
نمایش گردش عادی خون و برف در خانه هنرمندان
آرش طاهرخانی کارگردان نمایش «گردش عادی خون و برف» گفت: این نمایش با استفاده از استعاره‌ی تشریح جسد به تشریح روابط انسانی و رابطه‌ی یک پدر و دختر می‌ پردازد.
به گزارش رادیو پارسی طاهرخانی درباره‌ی شکل‌گیری این نمایشنامه‌ توضیح داد: نگارش این نمایشنامه از کلاس‌های درس خانم نغمه ثمینی در دانشگاه تهران شروع شد؛ اولین بار که مونا احمدی(نویسنده‌ی اثر) طرح این نمایشنامه‌ را برای من مطرح کرد، تأثیر وحشتناکی بر من گذاشت و تصمیم گرفتم آن را اجرا کنم. در نهایت اولین اجرای این کار سال گذشته در جشنواره‌ی «مونولیو» انجام شد که آنجا بازیگر نمایش ما جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره را به دست آورد.
این نمایش به قلم مونا احمدی نوشته شده و تنها بازیگر این اثر نیز فرانک کلانتر می باشد که تندیس بهترین بازیگر از پنجمین جشنواره ی بین المللی مونولیو را نیز دریافت نموده.
وی درباره‌ی شیوه‌ی اجرای این نمایش مونولوگ نیز گفت: نمایش دو قسمت است که در قسمت اول شخصیت داستان با تماشاگران که در جایگاه دانشجویان کلاسش هستند تعامل دارد اما در قسمت دوم اجرا که جسد وارد صحنه می‌شود، این رابطه قطع می‌شود و تمرکز روی رابطه‌ی شخصیت‌های داستان قرار می‌گیرد.
سایر عوامل این تئاتر عبارت اند از : : نگار باقری : آرمین مرآت : ثمین سالک : نگار باقری : حسین ایرجی : آیدا رجبی : ایوب خداوردیان : امیر پارساییان مهر
این کارگردان جوان تئاتر درباره‌ی نحوه‌ی نمایش جسد در این تئاتر ادامه داد: جسد با یک مجسمه ساخته شده و در جریان نمایش روی تخت تشریح می‌شود. از آنجا که تشریح بدن کار مشمئزکننده‌ای است ما قصد نداریم جزئیات این کار را اجرا کنیم بلکه کلیتی را را نشان می‌دهیم که از خلال آن رابطه‌ی کاراکترها را نشان بدهیم، با پیشرفت مراحل تشریح بدن نیز خاطرات شخصیت‌ها مرور و رابطه‌ی آنها نیز تشریح می‌شود.
از دیگر آثار موفق این کارگردان جوان تاکنون تنها نمایش «پاپ دراکولا» که در جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی حضور داشت، در مجموعه‌ی تئاتر مولوی اجرای عمومی شده است. پس آن کار نمایشنامه‌ی «چشم در برابر چشم»، نوشته‌ی ویلیام شکسپیر را در جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی اجرا شد.
شایان ذکر است نمایش مونولوگ «گردش عادی خون و برف» با بازی فرانک کلانتر از ۱۵ تا ۳۰ اردیبهشت، ساعت ۱۹:۳۰ در تالار استاد انتظامی خانه‌ی هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود. 
 
در ادامه تصاویر این نمایش را از دید مشترک مریم رمضانلو و پریسا عباس زاده تماشا می کنید:
 

منبع متن : ایسنا

نویسنده : آرمین اسرافیلی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید