نشست خبری یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی در تهران برگزار شد

اشتراک گذاری :

نشست رسانه ای یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی پیش از ظهر امروز دوشنبه یازدهم مرداد با حضور سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و محمود عزیزی دبیر جشنواره برگزار شد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی ، جعفری هدف نخست را بهره‌مندی از قابلیت ها و استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان دانست و تاکید کرد: تلاش می‌شود از مسیر فرهنگ وهنر، جامعه اسلامی تقویت شود.

وی افزود: این جشنواره دو محور دارد که یکی بهره گیری از برنامه های فرهنگی و هنری کشور با توجه به دلدادگی اهالی هنر به ساحت حضرت امام رضا (ع) این است که فرهنگ با الهام از سیره رضوی جامعه اسلامی را تقویت کند. هدف دوم تجلیل از پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری مرتبط با فرهنگ رضوی است. همانطور که می دانید فرهیختگان و هنرمندان برجسته کشور در طی سال آثار مختلفی را مرتبط با موضوعات جشنواره امام رضا (ع) تولید می کنند.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اعلام کرد که این جشنواره در ٣١ استان برگزار می‌شود که هر کدام بین یک تا دو برنامه را پوشش می‌دهند .

در این نشست از مجموعه نمایشهای رادیویی به کارگردانی ایوب آقاخانی و تهیه‌کنندگی عقیل رهبر با نمایشنامه‌هایی با موضوع رضوی رونمایی شد و یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی از ١٥ تا ٢٠ مرداد ماه در خراسان شمالی برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید