نمایشی برای خوشبختی های سوسک بودن

اشتراک گذاری :
نمایشی برای خوشبختی های سوسک بودن
نشست خبری نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن با حضور آزاده انصاری کارگردان، فرزین محدث، علی باروتی، مجتبی پیرزاده بازیگران نمایش، فرهاد امینی نویسنده و سعید حسنلو طراح صحنه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار تئاتر رادیو پارسی ،در خوشبختی های کوچک سوسک شدن که برداشتی آزاد از داستان بلند مسخ کافکا ترجمه صادق هدایت به نویسندگی نادر برهانی مرند و فرهاد امینی به کارگردانی آزاده انصاری است، فرزین محدث ، فرزانه عاقلی، علی باروتی، بهرام بهبهانی، مجتبی پیرزاده، فاطمه عباسی، مینووش رحیمیان بازی می کنند.
نشست خبری نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن۰۰۰۱۰
 
کارگردان این نمایش گفت:
این نمایش را در دوره پیشین جشنواره تئاتر عروسکی اجرا کردیم. بازتاب نسبتا خوبی گرفتیم اما من را راضی نکرد هم از نظر متن و هم از لحاظ کارگردانی از خودم انتظار بیشتری داشتم.
آزاده انصاری افزود: به این فکر کردم که باید مسیر دیگری را برویم. داستان بلند مسخ کافکا اثری است که ذهن بسیاری افراد را درگیر کرده است و همیشه علاقمند بودم که کار کنم. بنابراین در داستان بلند کافکا تغییرانی را ایجاد کردیم که بتوانیم آن داستان سرد را از لحاظ نمایشی برای مخاطب جذاب کنیم.
 نشست خبری نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن۰۰۰۱۱
 
فرهاد امینی یکی از نویسنده گان نمایشنامه خوشبختی های کوچک سوسک شدن نیز گفت:
یکی از بهترین اتفاقاتی که در تئاتر می تواند بیفتد، دغدغه های مشترک است.وقتی یک گروه درباره موضوعی دغدغه مشترک دارند، حتما اثر خوبی تولید خواهند کرد.
 
وی افزود: مسخ کافکا اثری است که هر کسی در تئاتر آن را بخواند، مایل است، درباره اش کار کند. در نگارش نمایشنامه با نادر برهانی مرند تلاش کردیم که یک اثر دراماتیک از داستان بلند مسخ کافکا ارائه بدهیم. در واقع این یک دراماتورژی یا اقتباس نیست بلکه اثر و نگاه خودمان است.
 
امینی ادامه داد:
مرز میان خیال و واقعیت می تواند مخدوش باشد. آنچه که می تواند واقعی باشد، ماسک است و آن شخصیتی که گمان نمی کنید واقعیت باشد، کاملا واقعی است و ما نیز در نمایش از این رویه استفاده کردیم.
نشست خبری نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن۰۰۰۱۵ 
طراح صحنه نمایش نیز گفت:
خوشبختانه تعاملات خوبی بین ما در گروه طراحی صحنه و کارگردان و گروه کارگردانی شکل گرفت که به روند کار کمک کرد. سعی کردیم صحنه از نظر بصری برای مخاطب جذاب باشد.
 نشست خبری نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن۰۰۰۰۵
فرزین محدث بازیگر این نمایش نیز گفت:
در مدتی که کار می کنم دوست داشتم، جنبه های متفاوت بازیگری را تجربه کنم و یکی از این تجربیات خوب، کار کردن با خانم انصاری بود.
 
وی افزود: نمایش خوشبختی های کوچک سوسک شدن یک ویژگی مهم دارد. اینکه شما به عنوان بازیگر از ماسک استفاده می کنید و برخی از المان های بازیگری از جمله میمیک چهره را در اختیار ندارید و این کار را سخت می کند اما امیدوارم مخاطب با این نمایش ارتباط خوبی برقرار کند. 
مجتبی پیرزاده نیز گفت:
تجربه عجیبی است. من در این نمایش تنها بازیگری هستم که ماسک ندارم و مونولوگ می گویم با کمک خانم انصاری و نویسنده ها توانستم تا جایی که می توانم از پس نقش بر بیایم.
 
علی باروتی نیز گفت:
یکی از چالش هایی که در خوشبختی های کوچک سوسک شدن، داشتم این بود که نقش یک زن را بازی کنم و همکارم خانم رحیمیان نقش یک مرد را بازی می کند. در واقع از پشت ماسک جنسیت مشخص نمی شود اما برایم جالب بود .
 
 
 
در خوشبختی های کوچک سوسک شدن که برداشتی آزاد از داستان بلند مسخ کافکا ترجمه صادق هدایت به نویسندگی نادر برهانی مرند و فرهاد امینی به کارگردانی آزاده انصاری است، فرزین محدث ، فرزانه عاقلی، علی باروتی، بهرام بهبهانی، مجتبی پیرزاده، فاطمه عباسی، مینووش رحیمیان بازی می کنند.
 
این نمایش در مرداد در سالن سایه تئاتر شهر ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه می رود و اول مرداد توسط مرضیه برومند از هنرمندان پیشکسوت تئاتر عروسکی افتتاح می شود.
 
 
در ادامه شما میتوانید عکس های این نشست را از نگاه «مریم رمضانلو» تماشا کنید:
 
 
 منبع : اختصاصی رادیوپارسی
اشتراک گذاری :

پاسخ دهید