نشست خبری فیلم فروشنده برگزار شد

اشتراک گذاری :
نشست خبری فیلم فروشنده

نشست خبری عوامل فیلم برگزیده جشنواره کن با حضور اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در مجموعه “خانه همایش” دوشنبه طبق وعده قبلی با حضور جمع کثیری از خبرنگاران رسانه،منتقدین و علاقه مندان به سینما برگزار شد.
به گزارش رادیو پارسی،در طی این مراسم عوامل فیلم فروشنده یک به یک و با نهایت صبر و حوصله به سوالات حاضرین پاسخ داده و از آگاهی و پیشرفت ملموس مردم از زاویه نگاه به هنر بخصوص سینما ابراز خوشحالی کردند.
فرهادی کارگردان فروشنده اعلام کرد پیش از این در مورد کمک فستیوال دوحه قطر برای ساخت فیلم نگران سو ظن ها و حواشی های آن بودم اما باید متذکر شوم این فستیوال کمتر از ده درصد از هزینه ساخت فیلم را متقبل شد و شایعاتی چون سرمایه گذاری دختر یا پادشاه قطر چیزی جز یک شایعه خنده دار نیست.

فرهادی ادامه داد: من برای سینمایی هستم که ۴۰ ، ۵۰ سال پیش فیلم های مثل فروشنده دارد. این توهم دایی جان ناپلئوني و تحقیر سینما از ترس و عدم اعتماد به نفس است. سالها پیش کارگردان خارجی فیلم گاو را تحسین کرد و اگر امروز آقای مهرجویی فیلم گاو را می ساخت، احتمالا در جشنواره های زیادی جایزه می گرفت. فیلم فقر مردم روستایی را نشان می دهد و شخصیت اصلی هم کشته می شود اما این فیلم سیاه نمایی است؟ ظاهر یک فیلم ممکن است سیاه باشد اما باید دید وجوه هنری آن چقدر است.

شهاب حسینی نیز در پاسخ به خبرنگاری که درباره تیتر روزنامه سعودی پرسید گفت: من در زندگی خودم از فیلم های ارزشمند سینما خیلی استفاده کردم.از زمانی که با آقای فرهادی آشنا شدم با کارگردانی روبرو بودم که قلبم گواهی میداد در راستای پیشرفت و تعالی بشری گام بر میداره،عربستان دارای پیشرفته ترین ابزار جنگی است اما به دلیل نداشتن فرهنگ نتوانسته با دنیا ارتباط برقرار کند من خوشحالم از اینکه عزت مردم سرزمینم در دنیا حفظ شده است.

در پایان لازم است از همه عزیزانی که مارا در تهیه این گزارش و عکس های بیشتر همراهی کرده اند تشکر و قدردانی کرد.شما در ادامه نیز میتوانید عکس های «مریم رمضانلو» را از نشست خبری فیلم فروشنده تماشا کنید:

 

 

 

نویسنده: آیسان شهراسبی

منبع: اختصاصی رادیو پارسی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید