ناظری ها از ناگفته ها گفتند

114
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – دانیال زنگنهحافظ ناظری و شهرام ناظری در تازه ترین کنسرتشان به نام “ناگفته” شبی با شکوهی را برای هوادارانشان رقم زدند.
تازه ترین کنسرت پروژه سمفونی «رومی» با عنوان «ناگفته» به خوانندگی شهرام ناظری و حافظ ناظری ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه در تالار بزرگ وزارت کشور با حضور بینظیر علاقمندان به موسیقی برگزار شد.
در این شب با شکوه قطعاتی چون : صلح اتمی،ساز آواز ، نهان مکن، بداهه نوازی ،و مثنوی خوانی اجرا شد و در بخش دوم این کنسرت نیز قطعاتی از آۀبوم ” ناگفته” پیشکش مخاطبان شد.
شهرام ناظری در ابتدای این برنامه گفت : ضمن عرض خیر مقدم به همه شما تماشاگران عزیز بسیار خوشحال هستیم که سعادتی شد تا امشب در کنار شما کنسرتی را برگزار کنیم و امیدواریم شب خوب و خاطره انگیزی را در خدمت شما داشته باشیم. من زیاد راجع به کاری که امشب می خواهیم به شما عرضه کنیم صحبت نمی کنم. بخشی از کار در آلبوم «ناگفته» به سمع و نظر شما رسیده است و فکر می کنم این کنسرت یکی از معدود برنامه های زنده موسیقایی باشد که با این ترکیب ارکستر روی صحنه می‌رود. امیدوارم اجرای امشب مورد قبول صاحب نظران قرار بگیرد و ما هم بتوانیم از نفس و انرژی شما، انرژی بگیریم و برای مدت های مدید این انرژی را برای کار دیگر به کار ببریم.

 

شوالیه آواز ایران ادامه داد: این استقبالی که طی روزهای گذشته از کنسرت «ناگفته» شده مایه دلگرمی ما هنرمندان و شاید هم تنها دلگرمی ما به جهت سال‌هایی که گذشت، باشد. بنده در این ۳۷ سال همچنان در خدمت هموطنان عزیزم بودم و در کنار آنها با عشق آثاری را انجام دادم که همگی آنها با دست خودم بوده و از هیچ کس هم کمکی نگرفتم. من در این مدت به جهت حس خوبی که شما دوستداران موسیقی به من دادید موفق شدم بیش از ۵۰ اثر موسیقایی تولید کنم و در این مدت هم با پستی بلندی های زیادی روبه رو شدم که پیمودن راه را برای ما دشوار کرد.
وی بیان کرد: خوشبختانه فضای موجود آن طور که حس می شود به سمت خوب بودن می رود. همین که برخی از بزرگان دولت گاهی در کنسرت ها حضور پیدا می کنند نشان دهنده این است که راه موسیقی باز می‌شود و سختی‌ها دیگر به شدت قبل نیست. جالب اینجاست وقتی ما در گذشته به شهرستان ها می رفتیم و کنسرتی را برگزار می کردیم استاندار در این کنسرت حضور پیدا نمی کرد و گویی می ترسید که میز خود را از دست بدهد، اما همین که از نزدیک ترین افراد به رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به کنسرت ما می آیند جای بسی خوشحالی است و صد البته برای من هم بسیار جالب است وزیری که اصلا در حوزه فرهنگ و هنر فعالیتی ندارد کنسرت رفتن را دوست دارد.

 

ناظری با اشاره به تاثیر موسیقی در جامعه، تصریح کرد: حضور بزرگان دولت در کنسرت ها اتفاق خوبی است زیرا بیانگر این موضوع است که ترس از موسیقی به ویژه در طیف دولتی ها ریخته است و این دوستان اگر باور کنند موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی کلاسیک تا این حد مقدس است فضای موسیقی نیز بهتر خواهد شد. همین موسیقی وقتی با اشعار بزرگانی چون حافظ، فردوسی، مولانا و سعدی ترکیب شود شما می توانید بهترین و مقدس ترین موسیقی ها را تجربه کنید.
در این کنسرت برای نخستین بار از سه تار تکامل یافته «حافظ» ساخته حافظ ناظری رونمایی شد که به گفته خودش برای ساخت این ساز بیش از سه سال وقت صرف شد و نزدیک به چهل نمونه از آن ساخته شد تا در نهایت این طرح نو، انتخاب و تکمیل شد.

 

پدرام فریوسفی (ویولن) ، بابک غسالی (عود) ، میثم مروستی (ویولا) ، آتنا اشتیاق (ویولنسل) ، فرهاد صفری زروان و کارنگ (ساز ابداعی)، شهریار نظری بم باژ (ساز ابداعی) در این کنسرت حضور داشتند.
برانکو ایوانکوویچ،حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهور و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز میهمانان ویژه این کنسرت بودند.
این کنسرت با شکوه به همت شرکت فرهنگی هنری آوای هنر برگزار شد و در پایان لازم است از خانم حسینی و عوامل اجرایی تالار وزارت کشور که در تهیه این گزارش مارا یاری کردند تشکر و قدر دانی نماییم.

 

شما در ادامه میتوانید عکس های این کنسرت را تماشا نمایید :

 

منبع عکس : خبرگزاری مهر

 

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید