ناصر عطاپور در اردبیل تجلیل شد

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی ، شامگاه سه شنبه در مراسم عصر شعر و موسیقی حوزه هنری اردبیل، مدیر کل حوزه هنری استان ارج نهادن به هنرمندان و اساتید را رسالت این نهاد اجرایی عنوان کرد.

امیر رجبی با بیان اینکه برخی هنرمندان علاوه بر تاثیرگذاری در زندگی فردی خود در زندگی نسلی از هنرمندان دیگر نیز تاثیرگذارند، افزود: ارج نهادن به چنین اقداماتی باید مورد توجه نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از گنجینه های هنری استان موسیقی موغامی است، تاکید کرد: استاد ناصر عطاپور از اساتید به نام در موسیقی مقامی بوده و در طول فعالیت هنری خود توانسته است نسلی از هنرمندان را تربیت کند.

به گفته مدیر کل حوزه هنری استان این هنرمند که از سن ۱۲ سالگی فعالیت در عرصه موسیقی را آغاز کرده است توانسته کلاس های آموزش آواز آذری را در استان تثبیت کند.

رجبی با اشاره به تاثیرگذاری کارگاه های آموزشی حوزه هنری در تربیت هنرمندان تاکید کرد: در این راستا وظیفه ما تجلیل و تقدیر از اساتیدی است که با حداقل امکانات اقدام به برپایی این کارگاه ها کرده اند.

لازم به ذکر است ناصر عطاپور بعد از فعالیت های موسیقیایی قابل توجه در دوران نوجوانی و جوانی از سال ۱۳۸۴ با عزیمت به جمهوری آذربایجان و شهر باکو در کنسرواتوریای ملی آذربایجان زیر نظر استادان برجسته موغام پروفسور عاریف بابایف و غضنفر عباس اف با موغامات آشنا و در سال ۱۳۸۶ در مسابقه بزرگ تلویزیونی موغام با کسب مقام سوم عضو گروه برتر شده است.

 

منبع : مهر

نویسنده : آرمین اسرافیلی

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید