ناتالی پورتمن به مقام بانوی اول امریکا فروخته شد

اشتراک گذاری :
ناتالی پورتمن به مقام بانوی اول امریکا فروخته شد

در نخستین معامله مهم جشنواره فیلم تورنتو، استودیوی «فاکس سرچ‌لایت» حقوق پخش فیلم تحسین‌شده «جکی» (Jackie) با بازی ناتالی پورتمن را خریداری کرد. جدیدترین ساخته پابلو لارین کارگردان شیلیایی که زندگی ژاکلین کندی در مقام بانوی اول امریکا را به تصویر کشیده است، بعد از نمایش در ونیز به تورنتو آمد و در حال حاضر، یکی از شانس‌های اصلی اسکار 2017 به ویژه در رشته بهترین بازیگر زن به شمار می‌رود.

به گزارش گروه فیلم و سریال رسانه هنر رادیوپارسی ، «فاکس سرچ‌لایت» برای به دست آوردن حقوق پخش «جکی» در ایالات متحده خودش را به آب و آتش زده است، چرا که با نامعلوم بودن سرنوشت درام تاریخی «تولد یک ملت» شانس موفقیت این استودیو در فصل جوایز به صفر می‌رسد.

اولین فیلم بلند نیت پارکر که چند روز پیش در تورنتو به نمایش درآمد، با هجمه رسانه‌ها در نشست پرسش و پاسخ روبه‌رو شد. خبرنگاران با حمله به پارکر در ارتباط با پرونده اتهام آزار و اذیت جنسی که سال‌ها پیش از آن تبرئه شده، عملا «تولد یک ملت» را از گود رقابت‌های فصل جوایز خارج کردند.   

شرکت‌های «نتفلیکس»، «آمازون استودیوز» و «یوروپا کورپ» از دیگر خریداران حاضر در چهل و یکمین جشنواره تورنتو هستند که برای کسب حقوق پخش «جکی» صف بسته بودند. این فیلم با بازی پورتمن در نقش ژاکلین کندی، یکشنبه گذشته (11 سپتامبر) در تورنتو به نمایش درآمد.

از سوی دیگر، بعضی پخش‌کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار «ورایتی» نسبت به سرنوشت فیلم هنری لارین در گیشه ابراز نگرانی کرده‌اند. ماجراهای «جکی» از طریق فلاش‌بک‌هایی که به اتفاقات بعد از ترور جان اف. کندی زده می‌شود، روایت می‌شود و با شیوه سنتی روایت در فیلم‌های زندگینامه‌ای رایج فاصله دارد.

پیتر سارسگارد در نقش رابرت کندی، گرتا گرویگ و بیلی کروداپ از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم جلوی دوربین رفته‌اند. نوآه اوپنهایمر فیلمنامه‌نویس «دونده مارپیچ/ The Maze Runner» نگارش سناریوی «جکی» را برعهده داشته است.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید