مهران مهرنیا روی صحنه می رود

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران ، گروه همایون مهرنیا به سرپرستی مهران مهرنیا و خوانندگی محمد هاشم احمدوند، قرار است شش قطعه را در دو بخش اجرا کند، که از جمله آن ها می توان از پیش درآمد شور و امروز نه آغاز و نه انجام جهان است نام برد. در این اجرا پیمان ناصح پور نیز نوازندگی تنبک را بر عهده دارد.
مهران مهرنیا، آهنگساز گروه، درباره این کنسرت گفت: بخش نخست این اجرا به صورت بداهه نوازی تار و تنبک است و بخش دوم آن نیز آواز با تار و تنبک خواهد بود که از دستگاه اصفهان شروع و با عبور از ابوعطا ، به شور ختم می شود.
وی ضمن بیان اینکه شعرهای قطعه های کنسرت از هوشنگ ابتهاج است، افزود: در این اجرا شعر بسیار مهم است و در آنف دو طیف غم و شادی به خوبی بیان شده است. شیوهٔ نوازندگی قطعه ها نیز از کلاسیک ایرانی با حال و هوای عرفانی و ضربی خوانی محمد رضا لطفی، برگرفته شده است.
مهران مهرنیا، آهنگساز، نوازنده و مدرس تار و سه تار است که در دههٔ شصت کار موسیقی را با سه تار آغاز کرد. وی دورهٔ عالی تار و سه تار را در محضر روانشاد استاد محمدرضا لطفی سپری کرده است.
مهرنیا تصنیف های «طالع» را گرد آوری کرده و پس از اجرا در چند کنسرت، این اثرها را با نام «طالع مهر» گرد آوری و تنظیم کرده است.
کنسرت مهرنیا و احمدوند، پنجم دی ماه، ساعت ۲۱ در تالار اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

منبع: روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران

نویسنده: محمدرضا مژدهی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید