ملل هنرمند در ونیز و هنرمندان از آب گذشته

اشتراک گذاری :

هفتاد و سومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز با حضور بازیگران چهره جهان و اولین نمایش جهانی موزیکال «لالا لند» در شب اول خود آغاز شد.

به گزارش گروه سینما و تلوزیون رسانه هنر رادیوپارسی دوره هفتاد و سوم جشنواره ونیز با حال و هوای شادی به شروع جشنواره پرداخت،چهارشنبه شب در شهر ونیز با استقبال همگانی از لالا لند و حاشیه هایی از تدابیر امنیتی به خاطر زلزله اخیر بخش های مرکزی ایتالیا شاهد مراسم شب اول برگزار شد که پس از زلزله فضای سنگینی بر مراسم سایه افکند ، در شب های جشنواره ضیافت مرسومی در کنار ساحل برگزار می شود که برگزار کنندگان جشنواره برای همدردی با ۳۰۰ قربانی زلزله این ضیافت را لغو کردند.خبر این زلزله به گونه ای بر جو جشنواره تاثیر گذار بود که  یرژی اسکولیموفسکی چهره پیشتاز موج نوی سینمای لهستان، جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد خود را که در افتتاحیه دریافت کرده بود به شهر باستانی آماتریچه که در زلزله اخیر به شدت آسیب دید، تقدیم کرد.

جشنواره فیلم ونیز و هنرمندانی از آب گذشته

داستان کمک های هنرمندان جشنواره و برگزارکنندگان به مردم آماتریچه ادامه داشت، در میان مراسم صندوق اعانه ای تشکیل شد که شاهد پیشگامی آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره شرکت لاینزگیت تهیه‌کننده و توزیع‌کننده فیلم «لا لا لند» در این اعانه ها بودیم.

جشنواره فیلم ونیز و هنرمندانی از آب گذشته

با تمام اتفاقات تلخ زلزله ، حال و هوای فرش قرمز همانطور که گفته شد بسیار شاد بود، اما استون ستاره فیلم «لا لا لند» با لباسی سبز و طلایی در میانه عکاسان و خبرنگاران آمد و هواداران نیز شور عجیبی به راه انداختند رایان گاسلینگ، جان لجند و جی.کی. سیمونز دیگر بازیگران این فیلم هستند که یکی از فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل این دوره جشنواره ونیز هم هست و دوم دسامبر روی پرده سینماها می‌رود. استون که در مقابل عکاسان می درخشید ساعاتی قبل در نشست خبری گفته بود «لا لا لند  به هیچ عنوان بدبینانه نیست. فیلمی درباره آرزو و امید و کار کردن برای رسیدن به یک چیز است» و اما شازل ۳۱ ساله که فیلم قبلی‌اش “ضربه شلاق” (Whiplash) هم بسیار مورد استقبال قرار گرفت، در مراسم اولین نمایش «لا لا لند» حضور داشت، اما رایان گاسلینگ دیگر ستاره این فیلم که این روزها سر صحنه دنباله فیلم “بلید رانر” است، نتوانست خود را به لیدو برساند.

جشنواره فیلم ونیز و هنرمندانی از آب گذشته

 

در توضیح نقش ها در «لا لا لند» باید گفت گاسلینگ در “لا لا لند” نقش یک پیانیست جاز و استون نقش یک بازیگر زن جویای نام را بازی می‌کنند. آن‌ها در لس آنجلس به هم دل می‌بازند، اما هر چه موفق‌تر می‌شوند، با دردسرهای بیشتر روبرو می‌شوند که در کل این فیلم نوعی ادای احترام به عصر طلایی و پرخاطره موزیکال های آمریکایی است.

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید