مریم امیرجلالی، پرستو صالحی و حدیث فولادوند به تماشای کنسرت گروه «مهروزان» نشستند

اخبار جدید | موسیقی

مریم امیرجلالی، پرستو صالحی و حدیث فولادوند از بازیگران سینما و تلویزیون کشور در تالار اندیشه، به تماشای کنسرت گروه موسیقی «مهروزان» به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی جواد عزیزی نشستند.
به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، کنسرت گروه موسیقی «مهرورزان» به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی جواد عزیزی و خوانندگی علی اتابکی و همخوانی میترا استاد، با مجری‌گری پرستو صالحی بازیگر سینما و تلویزیون و همچنین با حضور تعدادی از هنرمندان، ورزشکاران و شخصیت‌های فرهنگی از جمله؛ مریم امیرجلالی، حدیث فولادوند، الهام جعفرنژاد، مسعود حجی‌زواره تکواندوکار قهرمان جهان، جهانبخش شکری ریاست جهان فولاد غرب، حمید وجدان‌پاک نوازنده نی، شیرین شیرزاد ی و … در ساعت ۹ شب گذشته ۱۳ شهریور ماه در دو بخش موسیقی مقامی تنبور و همچنین موسیقی محلی و سنتی در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران برگزار شد و مورد استقبال علاقمندان به موسیقی قرار گرفت.

مریم امیرجلالی، پرستو صالحی و حدیث فولادوند به تماشای کنسرت گروه «مهروزان» نشستند
در بخش اول این کنسرت که به موسیقی مقامی تنبور اختصاص داشت و خوانندگی آن را جواد عزیزی از اعضای کانون نوازندگان موسیقی سنتی برعهده داشت؛ قطعات همنوایی مهر، تصنیف حیلت رها کن، تصنیف گرجان عاشق، آواز کُردی، تصنیف دلبر، دونوازی دف و تنبک، آواز عاشق، تصنیف در میخانه و تصنیف باغ دل اجرا شد.
در بخش دیگری از این کنسرت، ماهور محبوب هنرمند خردسال به تکنوازی تنبک پرداخت و در ادامه به همراه سیامک صادقی با ساز تار، دونوازی زیبایی را اجرا کردند.
در بخش دوم این کنسرت نیز که به موسیقی محلی و سنتی اختصاص دارد و بر اساس ملودی‌های کُردی تنظیم شده بود؛ خوانندگی آن را جواد عزیزی و علی اتابکی برعهده داشتند؛ همنوازی مهرورزان، تصنیف ئه‌وشه‌و، تصنیف دنیاداران، تصنیف قسم، آواز کردی، تصنیف شرشرواران و تصنیف چوپی برای حاضران در تالار اندیشه اجرا شد که مورد استقبال علاقمندان به موسیقی سنتی و مقامی قرار گرفت؛ که تماشاگران در بیشتر قطعات با تشویق‌های پیاپی خود، گروه موسیقی «مهرورزان» را همراهی می‌کردند.

مریم امیرجلالی، پرستو صالحی و حدیث فولادوند به تماشای کنسرت گروه «مهروزان» نشستند
اعضای گروه موسیقی «مهرورزان» در کنسرت تالار اندیشه عبارت بودند از: جواد عزیزی ـ سرپرستی، آهنگساز، خواننده و نوازنده تنبور، علی اتابکی ـ خواننده، میترا استاد ـ همخوان و نوازنده تنبور، میرفرساد ملک‌نیا نوازنده تنبور، مرتضی فتحی ـ نوازنده کمانچه، امین یساولی ـ نوازنده عود، سیامک صادقی ـ نوازنده تنبور و تار، الناز اسدی ـ نوازنده سنتور، پریا علی‌یاری ـ نوازنده بم تار، امید ثمری ـ نوازنده تنبک و کوزه، طیب امام‌قلی ـ نوازنده دف، سوگند علیزاده ـ نوازنده تنبور و بهنام بوستان سعدی ـ نوازنده بندیر و دهل.

دانیال زنگنه

شناخت سطحی من در حوزه خبر " هنر " مرا به این نیاز رساند که در سال های اخیر فعالیت حرفه ای تری در این راستا داشته باشم تا با اهالی این بخش خلا های موجود را بر طرف کنیم ...

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *