محسن شریفیان در دانشگاه تورنتو می نوازد

69
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – آرمین اسرافیلی : محسن شریفیان نویسنده و پژوهشگر موسیقى بوشهر در ادامه فعالیت‌هاى خود در کانادا، به دعوت دانشگاه «تورنتو» به سخنرانى و اجراى موسیقى بوشهرى خواهد پرداخت.

دانشگاه تورنتو (UofT) که برترین دانشگاه در کانادا به شمار مى رود، رتبه هفتم آموزش و تحقیق را در جهان دارا است و این نشست موسیقایى نیز به دعوت کانون ایرانیان این دانشگاه برگزار می‌شود.

اولین سخنرانی‌ از سلسله جلسات سخنرانی‌ سالانه کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو با سخنرانی‌ و کارگاه موسیقی محسن شریفیان، موسس گروه موسیقی‌ «لیان» روز یکشنبه ۹ آگوست و راس ساعت ٧ آغاز خواهد شد.

کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو قدیمی ترین انجمن ایرانیان در آمریکای شمالی است که فعالیت خود را از سال ١٩٩٩ آغاز کرده و رسالت این انجمن برگزاری مراسم‌ها و کارگاه‌های فرهنگی، هنری و علمی در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ ایرانی است.

محسن شریفیان پس از آن به فستیوال هنر پیرازماتیک در شهر هلى فکس خواهد رفت تا بتواند با همکارى هنرمندان خارجى موسیقى بوشهر را به نمایش بگذارد. این فستیوال جهانى که در تاریخ ١٩ آگوست برگزار مى شود، به معرفى موسیقى و فرهنگ هاى مختلف ملل مى پردازد و توجه ویژه ای به موسیقى بومیان و رنگین پوستان کانادایى دارد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید