«مایبُر» بازسازی صحنه جرم است/ از مقتول خبری نیست

اشتراک گذاری :
نمایش مایبر تئاتر مولوی

نویسنده، طراح و کارگردان نمایش «مایبُر» که در تالار مولوی روی صحنه است، عنوان کرد این اثر نمایشی بازسازی یک صحنه قتل را به تصویر می کشد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی به نقل خبرگزاری مهر،ابوالفضل کاهانی طراح و کارگردان «مایبُر» درباره اجرای این اثر نمایشی که اجرای عمومی خود را از جمعه ۲۱ خردادماه در تالار مولوی آغاز کرده است به خبرنگار مهر گفت: این اثر در یک روند یکساله و از ماه رمضان سال گذشته شکل گرفت. در واقع ما ابتدا با یک ایده تمرین ها را آغاز کردیم اما این ایده در روند شیوه اجرایی که برایش در نظر گرفته بودیم شکل کاملی به خود نمی گرفت اما در یک گردش چندماهه ایده های اجرایی دیگری به سراغمان آمد و کمک کرد به چیزی که می خواستیم، برسیم.

وی درباره مضمون و داستان نمایش بیان کرد: نمی توانم تعریف مناسبی برای داستان نمایش بیان کنم اما این اجرا شباهت هایی به یک تمرین – اجرا دارد در عین اینکه تلاش شده است تعمدا از نمایش صرف تمرین – اجرا هم فاصله بگیریم. در واقع در «مایبر» بازسازی یک صحنه جرم که در یک ورطه تکرار افتاده رخ می دهد.

کارگردان «جشن بی‌خودی» متذکر شد: این نمایش دکور ندارد و همه چیز حول مساله اصلی اثر که بازسازی یک صحنه جرم است، رخ می دهد. زمانی که متهم بعد از وقوع جرم مجبور می شود صحنه جنایت را بازسازی کند در واقع اتفاقی را که قبلا افتاده روایت می کند و انگار دارد مونولوگی را بدون حضور مقتول و یا فردی که به او آسیب رسیده به زبان می آورد که همین مساله برای من جذابیت داشت.

کاهانی در پایان صحبت هایش بیان کرد: همه اتفاقاتی که در این نمایش رخ می دهد حاصل ذهنیت من از این بازسازی است و اینکه چطور می توان بازسازی یک صحنه جرم را به صورت نمایشی به تصویر کشید.

نمایش «مایبر» با طراحی، نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل کاهانی از روز جمعه بیست و یکم خرداد اجراهای خود را آغاز کرده است که محمد علیمحمدی، مجید یوسفی، مجتبی یوسفی، علی نورانی، محسن محبی بازیگران آن هستند.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از تهیه کننده: مهرداد بهاءالدینی، عکاس: محسن محبی، دستیار کارگردان: نرگس نره ای و گرافیست: سید محمد مساوات.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: از در با میثم اومدم تو، مجتبی اومد بیاد تو بهش گفتم داداش بیرون وایستا والا خودتو میزنم، میثم رو آوردمش اینجا، دقیقا اینجا… بهش گفتم چرا بی ناموسی کردی؟

«مایبر» ساعت ۲۱ هر روز در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به صحنه می رود. 

 

منبع: مهر

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید