قصه ی زندگی زن سرخ پوش بر روی صحنه ی تئاتر/ گزارشی از تمرین نمایش فیشر آباد و دو داستان دیگر

186
0
اشتراک گذاری :
گزارشی از تمرین نمایش فیشر آباد و دو داستان دیگر

نمایش «فیشر آباد و دو داستان دیگر» اثری به نویسندگی و کارگردانی «رضا قنبر زاده فرید» است که از ۱۰مرداد ماه در سالن «استاد فنی زاده» به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش رادیوپارسی رضا قنبر زاده فرید که از سال ۸۹با حضور در کارگاه های تئاتر فعالیت های هنری خود را آغاز کرده است پس از بازی در چند سریال و یک سینمایی در اولین تجربه ی نویسندگی و کارگردانی خود سراغ یک قصه ی سه اپیزودی بر اساس ماجراها و اتفاقات واقعی رفته است. اپیزود اول این نمایش قصه ی زندگی مردی به اسم رضا با بازی «فرزان بهنام» است.

فرزان بهنام را از طریق گویندگی و دوبله و خواندن نریشن ها و تیزرهای تبلیغاتی می شناسیم. خودش می گوید بعد از حضور در یک نمایش خوانی از طریق افشین هاشمی با کارگردان فیشر آباد اشناشده است و این نمایش اولین همکاری او با رضا قنبر زاده فرید محسوب می شود. همچنین فرزان بهنام تجربه ی بازی در یک سینمایی به کارگردانی افشین هاشمی و در سریال «گاهی به پشت سرت نگاه کن» به کارگردانی مازیار میری را دارد.گزارشی از تمرین نمایش فیشر آباد و دو داستان دیگر

در اپیزود دوم این نمایش به سراغ قصه ی دختر و پسر جوانی به اسم نگار و بابک می رویم، که با وجود مخالفت های شدید خانواده هایشان اما علاقمند به ازدواج با یکدیگر هستند. هامون سیدی و شراره رنجبر ایفاگر نقش های بابک و نگار در این اپیزود هستند. «هامون سیدی» برادر هومن سیدی با بازی در این نمایش اولین تجربه ی حرفه ی خود را بر روی صحنه خواهد داشت. او دانشجوی بازیگری است و همان طور که گفت این روزها علاوه بر بازی در این نمایش مشغول تمرین نمایشی به نویسندگی و تهیه کنندگی هومن سیدی و با کارگردانی خودش است.

از او در مورد همکاری خودش با هومن سیدی در سینما گفتم و هامون سیدی در جواب گفت: راه من و هومن از همدیگر جدا است. علاقه ی من به تئاتر و علاقه ی او به سینما است، ولی اگر یک فیلم سینمایی باشد و من بتوانم توانایی خودم را نشان دهم قطعا آن را بازی خواهم کرد. او همچنین از بازی در دو فیلم کوتاه برای جشنواره فیلم کوتاه تهران خبر داد.

«شراره رنجبر» نیز دانشجوی بازیگری و پیش از این تجربه ی بازی در فیلم دلتا ایکس به کارگردانی علیرضا امینی را داشته است. او نیز این روزها علاوه بر بازی و تمرین در نمایش فیشر اباد مشغول تمرین در نمایشی به کارگردانی و نویسندگی برادران سیدی است. در اپیزود سوم شاهد زندگی زنی به اسم نقره هستیم که خاطرات دهه ۵۰را برای مخاطب تعریف می کند. ایفاگر این نقش نیز «نوشین حسن زاده» است. بازیگری که بیشتر او را به عنوان گوینده ی رادیو می شناسیم و البته تجربه بازی در نمایش های دکتر قطب الدین صادقی را نیز داشته است.گزارشی از تمرین نمایش فیشر آباد و دو داستان دیگر

 

رضا قنبر زاده فرید به عنوان کارگردان و نویسنده این نمایش برای هر اپیزود از یک موسیقی انتخابی خاطره انگیز و حتی پر هیجان استفاده کرده است. از او در مورد انتخاب این موسیقی ها پرسیدم. او در جواب گفت:دلیل اصلی انتخاب این آثار احساس من بوده است. در داستان اول با مردی روبرو هستیم که با حسرت از زندگی گذشته اش یاد می کند و ساز کمانچه مخصوصا کمانچه مرحوم بهاری با حال و هوای این شخصیت همخوانی دارد. موسیقی درد و دل قهرمان قصه را با مخاطب کامل می کند. موسیقی انتخاب شده در اپیزود دوم درست مطابق است با کاری که این دختر و پسر جوان می خواهند انجام دهند. یک موسیقی هشدار دهنده و البته آزار دهنده و برای اپیزود اخر از یک موسیقی خاطره انگیز استفاده کرده ام. این زن در اپیزود سوم از خاطرات دهه ۵۰می گوید، پس باید موسیقی نزدیک به آن فضای  خاطره انگیز باشد. این کارگردان جوان در ادامه گفت: من به این موسیقی ها علاقه داشتم و مایل بودم در یک بخش از کارم وجود داشته باشند.

 

فیشر آباد و دو داستان دیگر بر اساس زندگی ها و قصه های واقعی نوشته شده است. شاید اسم شخصیت ها تغییر کرده باشد اما زندگی آدم های این نمایش برگرفته و اقتباسی از آدم هایی است که در جامعه برای آنها اتفاقاتی رخ داده است. رضا قنبر زاده فرید در اولین تجربه ی خود به سراغ این قصه ها رفته است و مخاطب را با زندگی شخصیت های نمایش اش آشنا و درگیر می کند.

در ادامه تصاویر بیشتر از تمرینات نمایش فیشر آباد و دو داستان دیگر را از نگاه « زهرا صفایی » به تماشا بنشینید.

منبع : اختصاصی رادیوپارسی

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید