فروش آخر هفته و فیلم های روی پرده سینما های ایران

اشتراک گذاری :
فروش آخر هفته و فیلم های روی پرده سینما های ایران

با آغاز اکران فروشنده در سینماهای تهران ، شاهد استقبال بی سابقه مردم بودیم و به نوعی گیشه تهران زیر سایه اصغر فرهادی رفت ، جو حاضر در بین مخاطبان خود برای افزایش بیننده کافیست که تمام مردم حتی برای تجربه سینما ترجیح می دهند این فیلم پر سروصدا را ببینند.

به گزارش گروه سینما و تلوزیون رسانه هنر رادیوپارسی این فیلم که تا اعلام روز سوم با رکورد 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی در صدر فروش است بازار را تحت سلزه خود دارد ، از طرفی فیلم بسیار جذاب لانتوری هم جوانان را به صندلی های پردیس های سینمایی تهران میخکوب کرده و طبق صحبت های غیر رسمی این فیلم درصدی از فروشش مختص کسانی است که برای دومین بار برای دیدن فیلم آمده اند اما لازم به ذکر است که لانتوری ، پس از اکران فیلم اصغرفرهادی کاهش 50 درصدی را مواجه شده است.

فروشنده

این فیلم بالاخره پس از برخی مخالفت ها و سر و صدا ها با جایزه های خود در جشنواره کن به پردیس های سینمایی ایران آمد و در اکران عمومی قرار گرفت . روز اول پس از حاشیه های خاص خودش در انتها نیز جذاب بود چرا که رکورد 250 میلیون تومانی روز اول قله فتح شده اصغر فرهادی بود، و روزهای آینده با رزرو بلیط ها ، فروشنده 352 و 412 میلیون فروش را پشت سر گذاشت تا تنها در تهران یک میلیارد و 15 میلیون فروخته  و اما در شهرستانها به جمع 220 میلیون و در مجموع سه روز و با در اختیار داشتن 19 سالن در تهران و 9 سالن در شهرستانها یک میلیارد و 235 میلیون فروش بینظیررا داشت.

سایه های موازی

اصغر نعیمی با جدیدترین ساخته خود ، ابوالفضل پور عرب را به سینما بازگردانده که همزمان با فروشنده ، سایه های موازی نیز در تهران به پرده سینما ها رفته است. درآمد «سایه‌های موازی» در روز افتتاحیه را 7 میلیون تومان عنوان می‌کند. البته این فیلم در روزهای پنجشنبه و جمعه با افزایش مخاطب مواجه شد و توانست به ترتیب 11 و 16 میلیون تومان درآمد کسب کند تا فروش کل آن در سه روز ابتدایی اکران به رقم 34 میلیون تومان برسد

سایه

سایه با بازی رضا کیانیان ، پدرام شریفی، دیبا زاهدی، فاطمه گودرزی، شبنم مقدمی، ثریا قاسمی که به کارگردانی مسعود نوابی ساخته شده است از سوم شهریور به جمع سینمایی های تهران پیوست. این فیلم که همچنان نمایش آن در شهرستان‌ها آغاز نشده ، در این مدت 45 میلیون تومان درآمد کسب کرده است. محمد تجلی مدیر پخش «آریان فیلم» میزان فروش این فیلم در روزهای آخر هفته را 6 میلیون و 200 هزار تومان عنوان می‌کند.

من

 لیلا حاتمی، امیر جدیدی، مانی حقیقی و بهنوش بختیاری بازیگران سهیل بیرقی در فیلم سینمایی من هستند که در تهران و شهرستانها به نمایش در آمده  و توانست در این مدت 770 میلیون تومان در تهران و 230 میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش کند. سعید خانی مدیر پخش «نسیم صبا» در آمد «من» در روزهای آخر هفته را به ترتیب 45 و 55 میلیون تومان عنوان می‌کند.

ناردون

کمدی ناردون که امین حیایی، سیروس گرجستانی، مهران غفوریان، مهران رجبی، شهرام قاعدی، امیر نوری، لیلا اوتادی، علی مسعودی آنرا بازی کرده اند کاری است از فریدون حسن پور که با گذشت 23 روز از آغاز اکران خود توانسته یک میلیارد و 250 میلیون تومان در تهران و  600میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش کند ولی پیش بینی ها حاکی از فروش  70 و 90 میلیون تومانی در روزهای پنجشنبه و جمعه  است.

لانتوری

رضا درمیشیان نیز سهم بزرگی از سینمای تهران را به خود اختصاص داده است، لانتوری  که در آن نوید محمد زاده، مریم پالیزبان، باران کوثری، بهرنگ علوی‏،رضا بهبودی، بهرام افشاری، مهدی کوشکی و… به ایفای نقش می‌پردازند، در حالی از 13 مردادماه به روی پرده سینماها آمد که در طول این مدت توانسته بود به پرفروش ترین فیلم این روزهای سینمای ایران تبدیل شود.  در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب 70 و 72 میلیون تومان فروش کرد که نسبت به میزان درآمد آن در روزهای پنجشنبه و جمعه دو هفته پیش با افت 50 درصدی مواجه شده است. به گفته مسئولان فیلمیران، آخرین ساخته درمیشیان، تا کنون 3میلیارد و 280 میلیون تومان در تهران و یک میلیارد و 570 میلیون تومان در شهرستان‌ها فروش کرده است

ایستاده در غبار

فیلم برتر  سی و چهارمین جشنواره فجر درحالی که اکران خود در گروه هنر و تجربه را ادامه می دهد  تا کنون یک میلیارد و 600 میلیون تومان در تهران و 750 میلیون تومان در سینماهای شهرستان فروش داشته است. این فیلم در روزهای آخر هفته هم با توجه به تعداد سالن‌هایی که در اختیار دارد، بیش از 3 میلیون تومان فروخته است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید