عصر رونمایی سه اثر ادبی

اشتراک گذاری :
رونمایی کتاب آموزش ترانه سرایی علی کمارجی

عصرجمعه رونمایی سه کتاب سیانور(مجموعه ترانه مریم ناصرپور)، اکران خصوصی(مجموعه ترانه سها سپانلو) و بنیاد ترانه(کتاب آموزش ترانه سرایی علی کمارجی) با حضور اصحاب رسانه، مخاطبان جدی شعر و ترانه و هنرمندان محبوبی نظیر فرزاد دزدمه در فروشگاه فرهنگ برگزار شد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی ، درابتدا شایان رسول زاده مجری برنامه با عرض خوش آمدگویی و معرفی سه صاحب اثر برنامه را آغاز کرد و با صحبت های علی کمارجی برنامه ادامه پیدا کرد.
کمارجی درباره کتاب بنیاد ترانه گفت:«بنياد ترانه کتابی آموزشى براى ترانه‌سرايی است و در آن به مباحثی همچون ساختارهای ترانه، تفاوت‌های شعر و ترانه و… پرداخته شده است. همچنین در این کتاب مطالب ديگری مثل جامعه شناسى و روانشناسى نیز گنجانده شده که اثر را از دیگر کتاب‌های آموزشی متمایز می‌کند؛ در بنیاد ترانه درکنار بحث ترانه، به موسیقی هم پرداخته شده و برای نمونه، از صحبت‌ها و مثال‌های خواننده‌ها و آثار ترانه‌سرایان مطرح نیز استفاده شده است.»

رونمایی کتاب آموزش ترانه سرایی علی کمارجی

در رادیوپارسی بخوانید: نگاهی بر مجموعه داستان «آخرین غروب های زمین»

علی کمارجی همچنین از احتمال انتشار مجموعه ترانه‌های خود و مجموعه‌ای از ترانه‌های ترانه‌سرایان مطرح در سال آینده و به همت نشر مایا خبر داد.
در ادامه مريم ناصرپور که نخستین کتاب خود به نام «سیانور» را منتشر کرده است به توضیح در خصوص این اثر پرداخت و گفت:«سعی کرده‌ام با انتخاب اسم کتاب، محتوای آن نیز مشخص باشد؛ آثار من در این کتاب بیشتر از زبان یک مرد بوده و ژانر آثار نیز سیاه یا دارک بوده است. ناصرپور در ادامه افزود: برای کتاب بعدی اما قصد دارم اسم «مورفین» را انتخاب کنم که به نوعی برخلاف این کتاب باشد و محتوای آن نیز شادتر و در فضای موسیقی امروز قرار بگیرد.»

رونمایی کتاب آموزش ترانه سرایی علی کمارجی
سها سپانلو نیز که کتاب «اکران خصوصی» را سروده است با اشاره به اسم كتاب گفت:«هميشه شعار من این است که خودم را می‌نویسم و همواره هرچه که در ذهنم بوده را روی کاغذ آورده‌ام، اصلی‌ترین دلیل انتخاب اسم نیز همین موضوع است؛ اما در کل و درخصوص این کتاب، متاسفانه طرح جلد و محتوا، آنطور که به خواست من بود منتشر نشد و تعدادی از ترانه‌ها پیش از انتشار از کتاب حذف شدند که دلیل برخی از حذفیات برای من روشن نیست.»
در پایان جشن رونمایی با شعر خوانی ناصرپور، سپانلو و علی کمارجی و همچنین جشن امضا به پایان رسید و شما میتوانید گزارش اختصاصی از این رونمایی را در ادامه تماشا کنید:

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید