شهر کتاب میزبان رونمایی «پاییز سال بعد»

اشتراک گذاری :
شهر کتاب میزبان رونمایی «پاییز سال بعد»

مراسم رونمایی و جشن امضای «پاییز سال بعد» روز یکشنبه ۲۸ شهریور از ساعت ۱۵ در شهر کتاب ابن سینا برگزار شد.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، آیین رونمایی از مجموعه ترانه «پاییز سال بعد» سروده رستاک حلاج با حضور چهره‌های فرهنگی، هنری، ادبی و طرفداران این خواننده و ترانه‌سرا، عصر روز یکشنبه (28 شهریورماه) به همت انتشارات نگاه در شهر کتاب ابن سینا برگزار شد.

این آیین که با استقبال قابل توجه و کم‌نظیر علاقه‌مندان این هنرمند رو‌به‌رو شد تا چندین ساعت ادامه داشت و گروه ارکستر این هنرمند به سرپرستی اشکان دباغ و با همراهی مردم قطعاتی از آثار این خواننده و ترانه‌سرای محبوب را نواختند و خواندند.

رستاک حلاج، متولد ۱۳ تیرماه ۱۳۶۲ است. موسیقی را از سن ۱۲ سالگی و با نوازندگی ساز گیتار آغاز کرده است. وی پس از پایان دوره تحصیلی دبیرستان، آهنگسازی را به‌صورت آکادمیک دنبال کرد و در کنار نوازندگی و آهنگسازی به نوشتن ترانه نیز مشغول شد.

«پاييز سال بعد» طی روزهای گذشته به همت موسسه انتشارات نگاه به بازار نشر عرضه شده است.این مجموعه ترانه به تازگی توسط انتشارات نگاه چاپ شده و در مراسم مذکور از آن رونمایی به عمل آمده و مخاطبان این شاعر کتاب‌های خود را با امضای او دریافت می‌کنند.

نخستین همکاری موسیقایی رستاک در سن ۱۹ سالگی با علیرضا عصار بود که به خلق اثری به نام «یک اتفاق تلخ» انجامید؛ اثری با آهنگسازی و ترانه‌ای از رستاک و تنظیم فواد حجازی. این اثر در آلبومی قرار گرفت که این آلبوم به دلایلی هیچوقت منتشر نشد.

در اين برنامه چهره‌هاى سرشناسى مانند مهراوه شريفى‌نيا، بابک صحرایی، نیکان، یغما گلرویی، سعید کریمی، مونا برزویی، هومن نامداری، اشکان دباغ، امیر توده فلاح، علی توده فلاح، حسن علیشیری، مهرداد نصرتى، افشين مقدم، حمید صفت، كاوه آفاق، حمیدرضا صمدی، منوچهر حسنی و اميد جامع نيز حضور داشتند.

زبان ترانه‌های رستاک، زبانی است متفاوت با آنچه تا به حال شنیده شده است. فضای این ترانه‌ها در کنار موسیقی‌اش، وجه تمایز کارهای او نسبت به دیگران است. از نمونه کارهای اجرا شده توسط رستاک می‌توان به «آخرین شام» و «ته سیگار» اشاره کرد که با اقبال عمومی روبه‌رو شد.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید