شجریان و مرادخانی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفتند

109
0
اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – دانیال زنگنه : به گزارش خبرنگار رادیو پارسی،هابیل علی اف که چند روز پیش در یکی از بیمارستان های جمهوری آذربایجان به کما رفته بود سر انجام در سن ۸۸ سالگی روز گذشته درگذشت.

همایون شجریان خواننده کشورمان و علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام هایی جداگانه در گذشت این هنرمند چیره دست را تسلیت گفتند.

همایون شجریان در پیام خود آورده است:

استاد بزرگ هابیل علی اف افسانه ای، نغمه خود خواند و رفت. او از جمله معدود نوازندگانی بود که که با ساز خود به یگانگی رسیده بود. نواختنش تنها نواختن نبود، انگار سخن می گفت و شعر می سرود و آواز می خواند. شکر ایزد را که دیدم روی او…

درگذشت استاد بزرگ کمانچه را به جامعه هنری و هنردوستان تسلیت عرض می کنم.

علی مرادخانینیز پیام تسلیتی به این شرح صادر کرد.

هابیل علی اف هنرمند شهیر و نوازنده چیره دست کمانچه دار فانی را وداع گفت و پس از عمری تلاش بی‌وقفه در عرصه موسیقی و خلق آثاری ماندگار، نام نیک و جایگاهی رفیع در جهان هنر از خود به یادگار گذارد. او با ارائه آثار ارزشمند موسیقایی و اجرای صحنه‌ای در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران، عشق و علاقه زایدالوصف خویش را به فرهنگ و هنر ایرانی اظهار می‌داشت  و تکریم عمومی و به ویژه بزرگان موسیقی در ایران را برمی‌انگیخت.

هابیل علی اف نه تنها در آذربایجان به عنوان هنرمندی ممتاز و شایسته شناخته شد، بلکه در ایران نیز شأن و منزلت هنری وی متمایز و آثار مشترک او با هنرمندان برجسته و معتبر ایران، در نزدیکی ایران و آذربایجان و علائق دو کشور به ویژه در مراودات فرهنگی و هنری مؤثر بوده است.

اینجانب ضمن ادای احترام به این هنرمند بزرگ، درگذشت وی را به عموم جوامع هنری جهان به خصوص جامعه هنری و مردم آذربایجان و بالاخص به بازماندگان محترم وی صمیمانه تسلیت می‌گویم.
و از خداوند بزرگ برای ایشان آمرزش و آرامش مسئلت دارم.

 

انتهای پیام/

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید