شب بارانی ناگفته/ کنسرتی که در آن آسمان هم از وجد بارید

اشتراک گذاری :
شب بارانی ناگفته/ کنسرتی که در آن آسمان هم از وجد بارید

کنسرت شهرام و حافظ ناظری در فضای باز برج میلاد به شب های پایانی اجرای خود نزدیک میشود.

به گزارش رسانه هنر رادیو پارسی، کنسرت های شهرام ناظری که به تمدید هفتم خود نیز رسیده است این روز ها شور و هیجان زیادی در برج میلاد به پا کرده.

شب گذشته حضار علاوه بر تماشای اجرای بی نقص پدر، پسر و گروه همراهشان، شاهد بارانی زیبا بودند که این اجرا را برای همه به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل کرد.

SAM_6148

 

استاد شهرام ناظری در ما بین برنامه گفتند:

حضور این جمعیت برای ما درس بزرگی است و نمی‌دانم چطور باید از شما تقدیر کرد. در حین اجرا هیچ همهمه‌ای نبود و سکوت و تمرکز شما به ما انرژی می‌دهد. سطح بالای شعور شما را باید به دنیا معرفی کرد تا دیگران بدانند ایرانیان چه کسانی هستند.

شوالیه آواز ادامه داد:‌

تصوری که نسبت به ایران در دیگر نقاط جهان وجود دارد غلط است. به جرات می‌گویم که چنین تمرکز و شعور بالایی در هیچ جای دنیا نسبت به یک کنسرت وجود ندارد، حتی در سویس هم چنین چیزی نیست. این را به جرات می‌گویم چرا که چنین کنسرت‌های پر جمعیتی در دیگر نقاط جهان داشته‌ام و رفت‌وآمدها و بی‌نظمی‌ها را دیده‌ام. اما امشب شما نظم و تمرکز بالایی دارید. همین ویژگی‌های شما و لطف و محبت شماست که باعث شده با همه پستی بلندی‌ها و همه مشکلاتی که در ایران هست من و هنرمندان دیگر هنوز در ایران مانده‌ایم؛ با این که در خارج از کشور بهترین امکانات برایمان فراهم بوده است.

 

 

شهرام ناظری پس از گفتن این سخنان قطعه‌ی ماندگارِ «اندک اندک» را خواند.

و افزود:

یک بار دیگر هم من همراه باران برای مردمم اجرا کرده ام البته در خارج از کشور و در انتهای آن اجرا قطعه «باران» ک به زبان کردی هست را خواندم .

و سپس قسمتی از قطعه باران را به صورت بداهه برای حضار اجرا کردند.

شب بارانی ناگفته/ کنسرتی که در آن آسمان هم از وجد بارید

در انتها نیز حافظ ناظری هم برای دقایقی با مخاطبان سخن گفت:

آنچه امشب در این برنامه شنیدید و در ادامه می‌شنوید، برایش زحمات بسیاری کشیده شده است و هفته‌ها و ماه‌ها کار کردیم تا کاری ارائه کنیم که حداقل شبیه به هیچ چیزی نباشد که شما تا کنون شنیده‌اید. «ناگفته» قطعه‌هایی برگرفته از موسیقی ملی ایران، موسیقی کلاسیک غرب و اپرا است که در نهایت امیدوارم حاصلش را پسندیده باشید.

حافظ ناظری با اشاره به لزوم مطرح شدن هنر ایران در سطح جهان، گفت:

الان که بیشتر کشورهای دنیا روند جهانی شدن را دنبال می‌کنند ما از قافله عقب مانده‌ایم. همه هنرمندان باید تلاش کنند تا ایران واقعی را به دنیا معرفی کنند.

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید