پربازدیدترین مطالب هفته گذشته/از یه ساعت فکر راحت تا تحریم لانتوری

اشتراک گذاری :

در بسته ویژه خبری این هفته می توانید مطالبی درخصوص تحریم «لانتوری»،نگاهی بر نمایش مجلسی یا غیر مجلسی،اکران خصوصی فیلم «حریر» ، استقبال بی نظیر از یه ساعت فکر راحت و … را مطالعه کنید.پس اگر فرصت نکردید در طول هفته این مطالب رو بخونید باما همراه باشید.

مجلسی یا غیر مجلسی ، مسئله این است

موسیقی مجلسی نمایشنامه ای تک پرده ای که آرتور کوپیت آنرا در سال ۱۹۶۲ نوشت. زمان نمایشنامه درسال ۱۹۳۸ و مکان آن تیمارستان است.

نمایشنامه این اجرا درباره هشت زن است که در بیمارستان روانی بستری شده اند.زن های این نمایش همگی خود را همچون زنان سرشناس تاریخ می انگارند.( ژاندارک ، گرترود استین ، سوزان آنتونی ، ملکه ایزابلا ، کنستانز موزارت ، پیرال وایت ، امیلیا ارهارت ، اسا جانسون ) هشت زن دور هم جمع شده اند ، چون تصمیم گرفتند تا از حمله ائی که به باور آنها قرار است بزودی از سوی مردها صورت گیرد ، جلوگیری کنند.تنها یک زن در این میان واقعی است که …

پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با این نمایش گزارش تصویری آن را در رادیو پارسی تماشا کنید: مجلسی یا غیر مجلسی ، مسئله این است

 

اکران خصوصی فیلم «حریر» و مراسم تجلیل ازفاطمه معتمدآریا برگزار شد

مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «حریر» جدیدترین ساخته فریال بهزاد و تجلیل از فاطمه معتمد آریا بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر شامگاه روز دوشنبه ۲۵ مرداد در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

احترام برومند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که برای مراسم تجلیل از وی روی صحنه آمده بود ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در این مراسم گفت: خوشحالم که معتمد آریا را از وقتی ۱۸ سال داشت، می شناسم. آن دورانی که در نمایش «یک جفت کفش برای زهرا» او را دیدم و گفتم که بازیگری توانمند به این عرصه اضافه خواهد شد سپس لوح تقدیر توسط عوامل سازنده «حریر» به فاطمه معتمدآریا اهدا شد.

گزارش متنی ویژه از این اکران خصوصی را در رادیو پارسی بخوانید: اکران خصوصی فیلم «حریر» و مراسم تجلیل ازفاطمه معتمدآریا برگزار شد

 

فرزند خسرو شکیبایی در ویژه برنامه خندوانه

در هفته ای که گذشت برنامه خندوانه میزبان «چپ دست ها» بود و جالبه بدونید حدود ۸ الی ۱۵ درصد مردم کشورمان چپ‌دست هستند و در بین آنها افراد زیادی نخبه‌اند.

پوریا شکیبایی ضمن تشکر از جوان، درباره چپ دست بودن خود گفت: ما زمانی چپ دست بودیم که از این بابت تنبیه نشدیم؛ چرا که در گذشته به خاطر چپ دست بودن، مداد لای انگشت‌های بچه‌ها می‌گذاشتند من با دو دست خود کار می‌کنم چرا که در بعضی از کارها سمت راست بدنم قوی است و در برخی کارها با دست سمت چپ  بهتر می‌توانم کار انجام دهم.

در بخش دیگر برنامه علی مشهدی به عنوان  کمدین چپ دست، استند آپ خود را پیرامون خاطرات آش نذری شله که مختص مشهدی‌هاست، اجرا کرد.

تحریم لانتوری در سینمای حوزه هنری

با توجه به رکورد شکنی تاریخی فیلم سینمایی «لانتوری» متاسفانه این فیلم در تحریم سینما های حوره هنری قرار گرفته که باعث شده واکنش های زیادی از هنرمندان را در پی داشته باشد،یکی از این هنرمندان رخشان بنی اعتماد است.

رخشان بنی اعتماد پس از بازدید از نمایشگاه عکس «لانتوری» در این باره گفت: مگر با «قصه‌ها»ی من این کار را نکردند؟ مگر دفعه اول است؟ انگار می‌خواهند ما عادت کنیم اما خوشبختانه عادت نکرده‌ایم. سالن سینما، حق فیلمساز و مخاطب است و حوزه هنری دارد حق همه ما را تضییع می‌کند،«لانتوری» را دوست داشتم چراکه موفق شد یک نگاه معتدلانه نسبت به یک موضوع حساسیت‌برانگیز را از ابتدای فیلم تا انتهای آن حفظ کند. این اثر، فیلمی تلخ و واقع‌گراست اما کارگردان آن مترصد نوعی برخورد متفاوت با سوژه بوده و توانسته مظلومیت ضارب و مضروب را به شکل تو‌أمان نشان دهد.لانتوری (Lantory) اصطلاحاً به آدم پوچ مغزی اطلاق میشود که بسیار پرمدعا است.

به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم گزارش کامل این مطلب را در رادیو پارسی بخوانید: با تحريم « لانتورى » مى خواهند به تحريم عادت كنيم!

 

یه ساعت فکر راحت در کنسرت بابک جهانبخش

اما در آخرین خبر از شاخص هفته به قطعه جدید موسیقی بابک جهانبخش میپردازیم،قطعه ای که پس از انتشارش در دنیای مجازی حسابی سر و صدا به پا کرد.قطعه جدید بابک جهانبخش به نام یه ساعت فکر راحت در کمتر از یک روز رکورد دانلود های موسیقی در رسانه رادیو پارسی را شکست.

لازم به ذکر که بابک جهانبخش در آخرین کنسرت خودش از این قطعه رونمایی کرد که با اجرای آن و در ادامه با تکنوازی پیانو به اجرای این قطعه پرداخت که مورد استقبال هوادارانش قرار گرفت.

شما میتونید گزارش تصویری کنسرت بابک جهانبخش را در رادیو پارسی تماشا کنید: یه ساعت فکر راحت در کنسرت بابک جهانبخش

 

منبع: اختصاصی رادیو پارسی/.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید