سمفونی «روح‌الله» در خرداد اجرا خواهد شد

اخبار جدید | موسیقی

به گزارش رادیو پارسی ، این هنرمند برجسته که قرار است یکی از سمفونی‌های وی توسط ارکستر سمفونیک تهران روی صحنه اجرا شود در این‌ باره توضیحاتی ارائه داد و گفت : طبق برنامه‌ ریزی‌ های انجام گرفته قرار بر این است که یکی از سمفونی های من که طی سال های اخیر نوشته شده است توسط ارکستر سمفونیک تهران به مدیریت هنری و رهبری ارکستر آقای علی رهبری اجرا شود.

 

وی درباره اجرای اثر یک آهنگساز ایرانی توسط ارکستر سمفونیک تهران بیان کرد : طی سال‌های گذشته اجرای چنین آثاری در ارکستر سمفونیک تهران شکل پررنگ‌ تری داشت و استاد فریدون ناظری در زمانی که رهبر ارکستر سمفونیک تهران بود از آثار آهنگسازان ایرانی استفاده زیادی می کرد. به هر حال امیدوارم که روند استفاده از آثار هنرمندان ایرانی شکل جدی تری در ارکستر سمفونیک تهران به خود بگیرد.

 

فرهت با اشاره به مشکلات چند هفته اخیر ارکستر سمفونیک تهران گفت: این پیش بینی وجود داشت که بنا به شرایط موجود موسیقی روند فعالیت ارکسترها دچار اختلال شود و با گرفتاری هایی در این زمینه مواجه شویم که من نیز مانند همه مخاطبان موسیقی امیدوارم این فضای کمرنگ و پررنگ هر چه سریعتر به وضعیت متعادل خود برسد. البته با توجه به خصوصیاتی که از علی رهبری سراغ دارم او معلم خوبی است که می تواند اجراهای خوبی را از نوازندگان یک ارکستر به مخاطبان ارائه دهد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد :  تا آنجا که به من اطلاع دادند اجرای این سمفونی به تعویق افتاده و قرار بر این است که خرداد ماه امسال همزمان با ایام رحلت امام خمینی(ره) به شکل ویژه ای اجرا شود. این سمفونی به دلیل اینکه در اوکراین تولید و ضبط شده سمفونی بسیار باکیفیت و خوبی است که امیدوارم در زمان انتشار با استقبال مخاطبان مواجه شود.

 

 

نویسنده: علی غلامی

نكيسا الوندي

علاقه به موسيقي يك ميراث خانوادگي بود و علاقه به قلم به دستي از وقتي قوت گرفت كه به جاي محاسبه و علوم، همچنان ادبيات فقط مي فهميدم و كم كم شدم حال حاضرم.استعداد موجود رو مديون دستي هستم كه قلم رو شناخت و مغزي كه تراوشاتش من را براي ارتقاء سطح كيفي موسيقي و مطبوعات خاكم مصمم كرد.از سال ٩١ در حوزه ي رسانه فعالم و از رشد و بلوغ فكري و اجتماعيم در اين حيطه خوشحال.با اميد به اينكه امواج اين بلوغ هنري از ما به ملتي و نسلي و قشري انتقال پيدا كند و مهم بماند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *