ستارگان موسیقی جهان اجازه ورود به ایران نگرفتند

اشتراک گذاری :

رادیو پارسی – مهسا شفیع : به گزارش رادیو پارسی به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حافظ ناظری از چند سال قبل وعده‌ی برگزاری کنسرت «ناگفته» را برای علاقه‌‌مندان به موسیقی داده بود. سال گذشته در همین ماه‌ها بود که برنامه‌ریزی‌ هایش انجام شد ولی در نهایت برگزاری این کنسرت لغو شد. علت لغو این کنسرت هم این بود که اجازه‌ی حضور نوازندگان خارجی پروژه‌ی «ناگفته» در ایران صادر نشد.

امسال هم حافظ ناظری همان برنامه را داشت. اما این‌ بار خودش به تهران آمد تا از نزدیک همه چیز را پیگیری کند. اما به نظر می‌رسد که تلاش‌های او ره به جایی نبرده است. ناظری روز گذشته در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که آمدنِ نوازندگان خارجی به ایران منتفی است.

اما این خواننده و نوازنده‌ی جوان اعلام کرده که کنسرت را لغو نمی‌کند و اجراها با حضور نوازندگان ایرانی برگزار می‌شوند.

حافظ ناظری در صفحه شخصی‌اش نوشته: « متاسفانه امروز رسما باید اعلام کنم که بعد از شش ماه تلاشِ بی وقفه حضور ستارگان موسیقی جهان برای اجرای« ناگفته» در ایران برای دومین بار و تنها چند روز مانده به اجرا منتفی شد.

نمیدانم چه باید گفت ولی با وجود این اتفاق تلخ باز هم با قدرت ادامه خواهم داد. الان نزدیک به یک هفته است که با یک گروه از نوازندگان فوق العاده داخلی هم مشغول تمرین هستیم و مطمئن هستم یک اجرا با شکوه را در پیش خواهیم داشت.

اما یک درد بزرگ در سینه من باقی می‌مانند و آن اینکه من بار دیگر شرمنده اسطوره‌های موسیقی جهان شدم و نتوانستم شرایط حضور آنها را در یک کنسرت داخلی فراهم کنم. در حالی که ما هر روزه شاهد خبرهای مبنی بر حضور نوازندگان خارجی در ایران و اکستر سمفونیک هستیم‌.

در هر صورت با وجود داشتن فرهنگی چند هزار ساله اینگونه رفتارها شایسته نام بزرگ ایران در جهان نیست!

سعی می کنم این درد و تاثر را در دل نگه دارم و با قدرت و توان به فعالیتم ادامه دهم.
منتظر دیدار تک تک شما در کنسرتِ شیراز، تهران و کرمانشاه هستیم».

 

منبع : تسنیم

 

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید