زندان رفتن فضیلت نیست

اشتراک گذاری :

به گزارش رادیو پارسی ،  یغما گلرویی چندی پیش توسط مامورین حکومتی در منزل شخصی اش دستگیر و به زندان انتقال پیدا کرد که این دستگیری حاشیه های زیادی را دربرداشت.

وی چندروز پیش با قید ضمانت به طور موقت از زندان آزاد شد و امروز پستی را در صفحه شخصی خود منتشر کرد که به شرح زیر است ;

 

 

«زندان رفتن فضیلت نیست»

ممنونم از تمام هنرمندان و دوستان و مخاطبان عزیزی که در این هفته ها به شکل های مختلف نسبت به بازداشت من واکنش نشان دادند. چه آنانی که این واکنش را در صفحات مجازی خود منتشر کردند و چه کسانی که بیرون از این فضا پیگیر من و وضعیتم بودند و خانواده ام را تنها نگذاشتند و حتا تا دادسرا هم دنبالم آمدند اما در صفحات خود از هوادارنمایان و کاسه های داغتر از آش فحش شنیدند. به سهم خودم از تمام این عزیزان عذرخواهی می کنم و شک ندارم این موج ناسزا از جایی بیرون از صفحه من جریان پیدا کرده بود. شرمسار پدر و مادر و خواهر و آتنای عزیزم هستم که این مدت باعث نگرانی و اندوهشان شدم و می دانم هرگز قادر به جبران این روزهاشان نخواهم بود.
سپاسگذارم از توجه تمام شما مخاطبین آگاه و منصف و پیگیر شعر و هنر، حتا آن دسته ی مخالف و منتقد مسلح به منطق و ادب که نظرشان همیشه از طرف من محترم بوده و قابل تأمل و حتا پیشگیر اشتباهاتی که هر اهل هنری در کارنامه ی خود دارد.
بازداشت و زندانی شدن -حتا به خاطر شعر – فضیلت نیست. نه اسباب تفاخر است و نه قرار است از به حبس رفته قهرمان بسازد. بدا به حال جامعه ای که در آن زندان رفتن باعث پز دادن شود و فیل هوا کردن و اسطوره سازی. من بلد نیستم مثل دیگران در خانه گرم و نرمم بنشینم و عکس غمزده ی پشت میله با موهای سبز مرغ عشقی آپ کنم و برای خودم کمپین آزادی راه بیندازم به قصد دیده شدن و فالوئر جمع کردن. سالم و سلامت در خانه هستم و توضیحی درباره ماجرای بازداشتم ندارم جز این که امیدوارم مشکلات پیش آمده در ماه های پیش رو برطرف شود. اگر خبری در این مورد باشد هم خودم با شما درمیان خواهمش گذاشت پس لطفن به شایعه ها توجه نکنید. کلی پروژه عقب افتاده دارم که مشغول کار رویشان هستم و شک ندارم به قول پل الوار: «در انتهای غم همیشه دریچه ای باز است، دریچه ای روشن.» پس مثل سابق در این صفحه به شعر و هنر می پردازیم که هدفی جز تعالی تبار انسان ندارد.
دوستتان دارم که همراه منید.
باقی بقایتان.

یغما گلرویی
۲۴/آذر/۹

 

لازم به ذکر است که یغما گلرویی روز دهم آذر در منزل شخصی‌اش بازداشت شده بود و علت دستگیری این شاعر و ترانه‌ سرا که به قید وثیقه آزاد شده، هنوز توسط مسئولین عنوان نشده است.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید