رهبر ارکستر حامی در کنسرت تهران مشخص شد

اشتراک گذاری :

اولین کنسرت تهران «حامی» در سال ۹۵ روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به همت شرکت «اکسیر نوین» برگزار خواهد شد.

به گزارش رادیو پارسی حامی قرار است که روز ۲۸ اردیبهشت اجرای متفاوتی نسبت به دو کنسرت قبلی خود داشته باشد که نوازنده‌ها و سازبندی و کنداکتور جدید از جمله این تغییرات هستند. اما مهمترین نکته این کنسرت حامی حضور «علی ثابت» به عنوان رهبر ارکستر در کنار او است.

حامی درباره چگونگی شروع همکاری با علی ثابت گفت : (( گروه قبلی از دوستان خوب من بودند از جمله «محمدرضا عقیلی» که به من لطف داشت. نوازندگان باسابقه‌ای هم نظیر «ناصر رحیمی» و «کریم قربانی» و «هومن غفاری» در آن ارکستر حضور داشتند که نوازندگان بسیار خوبی بودند. اما یک سری اتفاقات درونی بین من و علی ثابت رخ داد و این همکاری شکل گرفت. خودم دوست داشتم پرکارتر باشم و عدم نظم و ترتیب من را خیلی اذیت می‌کند در حالی‌که اولین شرط گروه آقای ثابت، همین نظم و ترتیب است. من با نوازنده‌های زیادی تا کنون روی استیج نرفته‌ام و در طول عمر کاری خودم شاید با شش گروه کنسرت برگزار کرده باشم. اما به جرئت می‌توانم بگویم که نظم و ترتیب گروه ایشان کم‌نظیر است. هرکسی کار خودش را انجام می‌دهد و در کار دیگری دخالت نمی‌کنند و مسئولیت هرکسی از قبل تعریف شده است. همچنین علی ثابت یک موزیسین، رهبر ارکستر و مدیر برنامه و دوست پرکار است. من به شخصی نیاز داشتم که این شکلی من را حمایت کند و بتوانم از پرکاری یک مدیر برنامه یا رهبر ارکستر یا هر اسمی که دارد استفاده کنم و من هم روی موج سوار شوم و امسال هم سال پرکاری برایم باشد. ))

وی توضیحاتی نیز درمورد تفاوت این کنسرت با اجراهای دیگرش داد : (( گاهی اوقات برای اینکه اجرا برای مردم خسته‌کننده نباشد تغییراتی را انجام می‌دهم. در این اجرا هم شاید تغییرات کوچکی ایجاد شده باشد که با کنسرت‌های قبلی متفاوت است. علاوه بر رپرتوار، فرم و تنظیم اجرای قطعات هم عوض شده است. مثلاً تنظیم قطعه «لیلای من کو» در این کنسرت توسط آقای ثابت انجام شده و با گذشته تفاوت دارد. نکته دیگر این است که سازبندی ما نسبت به کنسرت‌های قبلی تفاوت دارد و قطعاً حس جدیدی را به تماشاچی می‌دهد. ))

در انتها حامی مژده آلبومی جدید را در اواسط سال جاری به دوستداران و طرفدارانش داد.

 

 

 

منبع : موسیقی ما

نویسنده : آرمین اسرافیلی

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید